Pomalu ale jistě se blíží čas plánování dovolených. Někteří nechtějí nic ponechat náhodě a tak už řeší léto hned jak odezní vánoční svátky. Jiní nechávají vše na poslední chvíli, ať už kvůli cenově výhodnějším nabídkám nebo jednoduše proto, že se léto přižene dříve než si to sami stačí uvědomit. Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do obecně známých a oblíbených destinací a stejně tak ty, které jsou exotické či dobrodružné. Existují už i sportovně zaměřené zájezdy, které dokáží garantovat dostatek adrenalinových zážitků. Patříte mezi ty, kteří si naopak chtějí na dovolené zejména odpočinout a občas se možná projít či zajet na nějaký výlet? Bez ohledu na to, čeho jste příznivcem, pokud se nebojíte podniknout dovolenou na vlastní pěst a chcete si namixovat vše přesně podle toho, co chcete a potřebujete, pak vám tento článek může být dobrou inspirací.

dovolená tak trochu jinak - tělo článkuVýhodou dovolené s cestovní kanceláří je bezesporu to, že se nemusíte téměř o nic starat a úplně postačí, když budete v uvedené časy na uvedeném místě. Pokud chcete zažít o poznání méně organizovanou dovolenou na místech, která nejsou přeplněna turisty, pak si ji zařiďte sami a na přesně na míru vaší představě. Nejprve se rozhodněte, zda jste ochotni absolvovat jízdu autem i do vzdálenějších destinací. Na to se každý necítí, bojí se dlouhé cesty a únavy. To lze vyřešit jednou či dvěma zastávkami s přenocováním na některých pěkných místech, které jsou cestou k cíli. Chcete si cestu zkrátit na minimum, pak leťte a auto si půjčte až na místě.

Pokud si přejete ušetřit, hledejte destinace, do kterých létají nízkonákladové aerolinie (EasyJet, WizzAir, RyanAir,..). Zkuste jich hned několik a uvidíte, které z měst se vám bude nejvíce pozdávat. Pak koukněte na mapu, zda je v okolí něco zajímavého a najdete-li zde ideální místo či místa pro vaši dovolenou. Můžete si dovolenou rozdělit do dvou či více částí a každou strávit na jiném místě. Plánujte s ohledem na vzdálenost od letiště příletu a odletu. Pokud máte vybráno kam poletíte a kde byste ideálně chtěli dovolenou trávit, pak zbývá zamluvit auto nebo můžete cestovat lokálními spoji (to ale není příliš pohodlné, zvlášť cestujete-li s dětmi) a zajistit si ubytování na místě či místech, která jste vybrali. Ať už preferujete hotelový typ ubytování, penzion či agroturistické ubytováním jakými jsou různé místní farmy apod, vše je najdete i s podrobným popisem a referencemi na Airbnb či Booking.com. Stačí si jen vybrat, spojit se s majitelem či provozovatelem a domluvit si detaily. Máte obavu, že se nedomluvíte? Většinou postačí základy angličtiny, toho se nemusíte bát. Tak pěkně usedněte s rodinou k mapě a uvidíte, kam vás to zavane 🙂

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dovolená-tak-trochu-jinak-1024x681.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dovolená-tak-trochu-jinak-150x150.jpgPR-leadersCestováníZprávyPomalu ale jistě se blíží čas plánování dovolených. Někteří nechtějí nic ponechat náhodě a tak už řeší léto hned jak odezní vánoční svátky. Jiní nechávají vše na poslední chvíli, ať už kvůli cenově výhodnějším nabídkám nebo jednoduše proto, že se léto přižene dříve než si to sami stačí uvědomit....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares