Také jste se již na vlastní peněženku mnohokrát přesvědčili, že ačkoliv slýcháme jak jsou u nás levné potraviny a další věci, je čím dál tím více věcí, které u nás rozhodně levné nejsou? Zejména pokud se jedná o oděvy a drogistické zboží? V nedávné době internet oběhlo další rozhořčené porovnání cen nákupu v německé drogerii s tím v české. Nutno podotknout, že v drogerii stejné značky. V minulém roce porovnávali jiní čeští zákazníci autodoplňky a další zboží. Vždy se potvrdilo, že zboží je výrazně dražší u nás a nákupy u našich německých sousedů by se nám tedy rozhodně vyplatily.

Další kapitolou jsou oděvy a obuv. I ta je za hranicemi a to třeba i ve vzdálenějších zemích, nesrovnatelně levnější a zároveň i výběr je tam mnnákupy - slevyohem širší.  Oblečení, které v Čechách nakoupíte ve slevách (s dobrým pocitem, jak jste ušetřili) můžete v Německu, Rakousku nebo Anglii nakoupit za stejné ceny mimo období slev. Ve výprodejích jsou často ceny sníženy až o dvě třetiny původní ceny. Do Čech se přitom často nedostane ani polovina kolekce mnohých značek.

Proč tomu tak je, je skutečně k zamyšlení. Zdá se, že klíč k celé záhadě je mnohem jednodušší než by se zdálo. Před několika lety se ptala jedna zákaznice, která žila dlouhé roky v Anglii, proč je v Česku tak omezená nabídka oděvů a ceny tak vysoké. Jednalo se o anglickou značku oděvů a doplňků. Dostalo se jí zajímavé odpovědi. Prý dokud budou Češi za tyto ceny nakupovat, není důvod cenovou politiku měnit. Totéž platí i u ostatního zboží. V povědomí mnohých zahraničních obchodníků jsme zřejmě stále těmi chudáky z východu, kteří koupí vše, za jakoukoliv cenu. Ale to, že už to dávno není pravda, je možné jim dokázat jediným způsobem. Tím, že předražené a často i méně kvalitní zboží nikdo kupovat nebude. Vznikne-li dlouhodobý tlak na snížení cen a zvýšení kvality, obchodníci pochopí, že se našinec nesmíří s podřadným zbožím, které by ve vlastní zemi rozhodně nenabízeli.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nákupy-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nákupy-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaZprávyTaké jste se již na vlastní peněženku mnohokrát přesvědčili, že ačkoliv slýcháme jak jsou u nás levné potraviny a další věci, je čím dál tím více věcí, které u nás rozhodně levné nejsou? Zejména pokud se jedná o oděvy a drogistické zboží? V nedávné době internet oběhlo další rozhořčené...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku