Obec Hukvaldy se rozprostírá na území okresu Frýdek-Místek. V současné době zde žije kolem dvou tisíc obyvatel, je to zároveň poslední čistě lašská obec na valašsko-lašském rozhraní. Jedná se o hojně navštěvovanou obec, turisté sem míří hlavně díky zdejším památkám, pamětihodnostem či krásné přírodě, která je předhůřím Beskyd a také je zdejší krajina nejzápadnější částí Karpat. Pokud máte volnou sobotu, zamiřte právě sem. A klidně vyrazte i s dětmi, které se jednoznačně nudit nebudou.

Pokud byste si zadali do internetového vyhledávače “Hukvaldy”, načetlo by se vám několik internetových stránek poskytující vám tipy na výlety. To nejatraktivnější jsme však shrnuli do krátkého seznamu, který si s sebou nezapomeňte vzít. Jednotlivá místa stojí za navštívení, zajímavá jsou jak pro děti, tak pro dospělé.

Hrad Hukvaldy jako nedomyslitelná část obce

Na kopci nad obcí stojí jeden z největších hradů na Moravě. Je to hrad Hukvaldy, který byl založen už koncem 13.století. Málokdo ví, že tento výjimečný hrad tyčící se nad stejnojmennou obcí byl zvětšován a zdokonalován po dobu dlouhých pěti století. Pokud sem zavítáte, určitě budete uneseni hlavně z vyhlídky, která vás čeká hned po vstupu na hrad po levé straně.

Hukvaldská obora jako cesta na hrad

Jestliže zamíříte na hrad, budete procházet krásnou Hukvaldskou oborou, skrze kterou vedou obě cesty vedoucí na hrad. Jedná se o krásnou oboru, kde najdete například známý pomník lišky Bystroušky. Ať už se na hrad vydáte po delší asi třicetiminutové trase nebo naopak po kratší asi desetiminutové cestě, nebudete litovat. Hukvaldské polesí a celá tato nejzápadnější část Karpat je velmi uklidňující.

Tropic Hukvaldy se postará o další zážitek

Pokud jste milovníkem exotických zvířat a rostlin, zavítejte také do Tropic Hukvaldy, které je otevřené za každého počasí. Seznamte se s mluvícími papoušky nebo si prohlédněte exotické rostliny a zvířata, na které běžně nenarazíte.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/hukvaldy-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/hukvaldy-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníObec Hukvaldy se rozprostírá na území okresu Frýdek-Místek. V současné době zde žije kolem dvou tisíc obyvatel, je to zároveň poslední čistě lašská obec na valašsko-lašském rozhraní. Jedná se o hojně navštěvovanou obec, turisté sem míří hlavně díky zdejším památkám, pamětihodnostem či krásné přírodě, která je předhůřím Beskyd a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku