Zatímco poklice na kola považujeme za zcela běžnou investici do vozu, která nám může přinést mnohé přínosy, o pořízení vany do kufru spousta majitelů vozů pouze uvažuje. Přitom i ony mohou mít celou řadu funkcí, a to nejenom pro řemeslníky, kteří převáží ostré předměty či nebezpečné chemikálie. Běžnou součástí kufru jsou klasické autokoberce, které ale v případě nečistoty (vylití tekutiny, převážení ostrých předmětů) neochrání váš vůz dostatečně.

Ochrana kufru

Vany do kufru se vyplatí nejen tehdy, kdy pravidelně převážíte ostré nebo příliš těžké předměty. Někdy se stane, že narazíte na prodejte burčáku u cesty a koupíte si od něj tento lahodný nápoj. Umíte si představit, jak dlouho byste museli svůj vůz větrat a umývat, než byste se zbavili zápachu při jeho vylití? I běžný nákup v supermarketu může způsobit pohromu. Právě z tohoto důvodu se vyplatí mít vanu do kufru.

Jaký zvolit materiál?

V podstatě můžete narazit na dva druhy materiálu, ze kterého se vany do kufru vyrábějí: plast a guma, popřípadě spojení obou těchto materiálů. Plast může při nadměrné zátěži prasknout, a hůře se vkládá do kufru. Na druhou stranu si drží svůj tvar neustále a je lehká. Oproti tomu guma je ideální pro vložení nebo vyjmutí z kufru, nepraskne, ale zase nedrží tvar, což se může v některých případech jevit jako nevýhoda. Pokud narazíte na vanu, která je vyrobena z obou těchto materiálů, můžete se spolehnout na to, že budou zachovány dobré vlastnosti každého z materiálů.

Protiskluzové vlastnosti

Jestliže váš často trápí zvuk věcí, které se v kufru posunují, pak je vana do auta vhodným řešením. Většina těchto zařízení má takovou úpravu, aby posunu věcí zabránila. I tak je ale třeba dbát na to, abyste věci správně naskládali, protože například překlopení nákupní tašky zabránit neumí.

Majitelé psů a jiných zvířat

Vyplatí se také v případě, že převážíte svého čtyřnohého mazlíčka. I jeho drápy by mohly způsobit ve voze poškození, nemluvě o tom, že někteří psi se mohou vyčůrat rovnou v kufru.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/01/shutterstock_1658286652.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/01/shutterstock_1658286652-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoZatímco poklice na kola považujeme za zcela běžnou investici do vozu, která nám může přinést mnohé přínosy, o pořízení vany do kufru spousta majitelů vozů pouze uvažuje. Přitom i ony mohou mít celou řadu funkcí, a to nejenom pro řemeslníky, kteří převáží ostré předměty či nebezpečné chemikálie. Běžnou součástí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku