Dnes už přes internet nakupuje snad každý a kdo ne pravidelně, tak už alespoň jednou vyzkoušel tento způsob nakupování. Má spousty výhod. Můžete si vyhledat tu nejlepší cenu a zboží tak koupit i významně levněji než v kamenném obchodě. Nemusíte stát nikde ve frontě a klidně nakoupit z pohodlí svého domova. Máte okamžité srovnání podobných výrobků a možnost zjistit reference na ně od zákazníků, kteří si je koupili před vámi.

Nevýhodou by se mohlo zdát například to, že si věc nemůžete vyzkoušet, tedy ať už se jedná o oblečení nebo třeba elektroniku, zda vám sedí, líbí se a nebo dokonce je funkční, zjistíte až ve chvíli, kdy si zboží vyzvednete nebo vám přijde kurýrem. Internetové obchody mají ale zatím stále zákonnou povinnost zboží do čtrnáonline shoping - černá rukacti dnů vzít zpět, bez udání důvodu. Je dobré si všechny podmínky, stran garance, záručních oprav a podobně, ověřit předem, než něco zakoupíte, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni. Jsou ještě nějaké další věci, na které je třeba dát si pozor? Ano, pokud zavítáte na stránky obchodu, který nemá dostatek referencí ( ani ty nejsou vždy zárukou kvalitního obchodníka), funguje jen krátce a nepůsobí na vás důvěryhodně, raději si dejte tu práci a ověřte si ho. Zkuste obchodní rejstřík, ideálně obchodníka kontaktujte a to zejména, pokud je zboží nápadně levné v porovnání s konkurencí a nestojí pár stovek. Přesvědčí-li vás a vy se rozhodnete zboží koupit, ale máte stále obavu, pak zvolte vyzvednutí zboží osobně. Tak si jednoduše ověříte, zda obchodník skutečně existuje a na odběrovém místě můžete okamžitě zjistit, zda se skutečně jedná o vámi objednané zboží a nikoliv třeba krabici plnou časopisů.

Další úskalí může být s platbou. Pokud obchod nabízí platbu platební kartou, svědčí to také o nějaké úrovni, ale vždy zkontrolujte zabezpečení. U nás nejrozšířenější 3D Secure, který zajistí, že se k obchodníkovi vůbec nedostanou údaje z vaší platební karty.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/online-shoping-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/online-shoping-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaTipyZprávyDnes už přes internet nakupuje snad každý a kdo ne pravidelně, tak už alespoň jednou vyzkoušel tento způsob nakupování. Má spousty výhod. Můžete si vyhledat tu nejlepší cenu a zboží tak koupit i významně levněji než v kamenném obchodě. Nemusíte stát nikde ve frontě a klidně nakoupit z pohodlí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku