Přístupové systémy umožňují řídit systém přístupu do budovy. Lze s ním omezit přístup nebo dokonce i zakázat. V dnešní době si můžete vybírat z přístupových systémů od různých značek.

Přístupový systém je nejlepším způsobem ochrany chráněného objektu před neoprávněnými návštěvami. Zařízení brání vstupu nechtěných hostů a umožňuje volný pohyb majitele a dalších oprávněných osob. Používá se v kancelářích, jejichž činnost souvisí s drahým materiálem a duševním vlastnictvím. Přístupové systémy se často také používají k zaznamenávání času příchodu a odchodu zaměstnanců (docházkový systém), odblokování nouzových východů, pokud je to nutné, a k ochraně majetku.

Přístupový systém: Jak takový systém obvykle funguje?

Přístupový systém je obvykle propojený s osobními identifikátory jako jsou přístupové karty či rfid čipy. Lze mít i klasický přístup pomocí zadání PINu na klávesnici. Nejčastěji si zákazníci kupují přístupové systémy s bezdotykovými kartami. Na kartě nejsou uložena žádná data a v případě ztráty se dá taková karta zablokovat. Což zajišťuje dostatečnou bezpečnost vašeho objektu a ochranu zdraví i majetku nejen zaměstnanců.

Celý přístupový systém je obvykle řízen dohledovým softwarem, který běží na počítači. Na dohledový počítač obvykle dále dohlíží ještě člověk, který takový systém má na starosti.

Z čeho se přístupový systém obvykle skládá?

Přístupový systém obsahuje prvky, které jsou vybírány jednotlivě (v závislosti na účelu použití). Cena celého přístupového systému závisí na konfiguraci zákazníka. Standardní přístupový systémy se obvykle skládá z následujících prvků:

  • Identifikátor – klíč nebo karta obsahující mikroobvod s daty potřebnými k rozpoznání návštěvníka. Identifikátorem může být navíc kód zadaný na klávesnici, otisk prstu, RFID čip nebo dokonce hlas návštěvníka
  • Čtečka – zařízení obsahující elektronickou desku. Zařízení čte informace z identifikátoru a přenáší je do řídicí jednotky. Moderní čtečky používají technologie, které dokáží přečíst biometrické parametry (otisk prstu, sítnice oka atd.)
  • Řídíce jednotka přístupového systému – Část přístupového systému, ve kterém jsou uloženy identifikační kódy. Je to toto zařízení, které rozhoduje o přijetí nebo zákazu vstupu vlastníka identifikátoru.
  • Software – nainstalovaný na jednom nebo více počítačích připojených k jedné síti. Je-li třeba vytvářet zprávy a organizovat informace, používají se moduly pro ověřování fotografií a počítání pracovní doby zaměstnanců.
  • Další vybavení a související produkty s přístupovými systémy: obrněné dveře, trezory, zavírače dveří, zámky, přechody dveří, pulty návštěvníků, doplňky.

Kde zakoupit přístupový systém?

V internetovém obchodě Puhy.cz si můžete koupit elektrické zámky, čtečky, zavírače dveří, turnikety, trezory, rádiové ovladače, přívěsky na klíče, RFID čtečky s klávesnicí, RFID čtečky bez klávesnice, ovladače, tlačítka pro výstup, elektrické zámky, požární tlačítka, kódové klávesnice a příslušenství k přístupovým systémům. V tomto e-shopu zakoupíte přístupové systémy nejlevněji od opravdových odborníků na elektroniku.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pristupovy-system-biometricky.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pristupovy-system-biometricky-150x150.jpgPR-leadersBydleníTipyPřístupové systémy umožňují řídit systém přístupu do budovy. Lze s ním omezit přístup nebo dokonce i zakázat. V dnešní době si můžete vybírat z přístupových systémů od různých značek. Přístupový systém je nejlepším způsobem ochrany chráněného objektu před neoprávněnými návštěvami. Zařízení brání vstupu nechtěných hostů a umožňuje volný pohyb majitele a dalších oprávněných...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku