Milujete vůni a chuť kávy, ale dělá vám problém kofein? Udělejte něco pro své zdraví a vyzkoušejte bezkofeinovou kávu. Jejími účinky a příjemnou chutí budete překvapeni. Možná ani nepoznáte, že se jedná o kávu bez kofeinu.

Co způsobuje kofein

Pro někoho je kofein příjemný stimulátor, který nedovolí usnout za volantem, pomáhá při učení nebo při zvýšené fyzické aktivitě. Přes mnohé výhody, kam patří spalování kalorií a zlepšení trávení se mu tak může část lidí chtít vyhnout. Pro někoho může být kofein nepříjemnou součástí nápojů, potravin a pochutin a někomu může kofein zrychlovat srdeční tep, jinému zvyšovat tlak. Není vhodný ani pro děti, těhotné a starší lidi. Pokud navíc patříte mezi milovníky kávy a chcete si její lahodnou a aromatickou chuť užívat nadále, tak vyzkoušejte bezkofeinovou kávu.

Proč zvolit bezkofeinovou kávu

Nemusíte se bát, že by bezkofeinová káva měla jinou chuť než klasická káva, jak ji znáte. Nadále se můžete těšit její plné a lahodné chuti. Vybrat si můžete z několika druhů bezkofeinové kávy a vyzkoušet tak například mletou kávu Lavazza. Bezkofeinovou kávu si můžete dopřát klidně před spaním a nebudete mít problémy s usínáním, nebude vám po ní bušit srdce a nebudete mít ani pocit, že je vám příliš horko. Klasická káva tělo zahřívá, ale také odvodňuje, proto je důležité dodržovat při její konzumaci pitný režim, aby nedošlo k dehydrataci organismu.

Zdravotní účinky

I přes mnohé pozitivní účinky kofeinu, které jsou vědecky potvrzené, není příliš vhodný pro lidi, kteří trpí vysokým tlakem nebo mají problém se srdcem. Pro slabé srdce je kofein náročnou látkou, která může způsobit arytmii. Káva bez kofeinu se navíc doporučuje kojícím matkám, které chtějí eliminovat možnost, že se povzbuzující účinek kofeinu přenese i na dítě.

Výhody kávy bez kofeinu

V současné době je možné nechat si připravit bezkofeinovou kávu i v restauraci nebo kavárně. Je tedy dobré zeptat se, zda je v daném podniku tato možnost. Poté je už jen na vás, jakou kávu zvolíte. V bezkofeinové obměně lze připravit téměř jakýkoliv druh kávy, od espressa až po café latté. Káva bez kofeinu navíc obsahuje stejné množství antioxidantů, jako káva s kofeinem, nemusíte se tak bát, že by taková káva byla méně zdravá či méně chutná.

Jak funguje tělo lépe

Lidské tělo funguje jako velmi chytrý stroj, pokud mu dáte to, co potřebuje, tak se můžete těšit, že vám bude skvěle sloužit. Pokud máte na něco chuť, tak si dané potěšení neodpírejte a uvidíte, že fyzická spokojenost se projeví i na té psychické. Zjistěte, zda dokážete žít bez kofeinu, pokud jste zvyklí na kvalitní zrnkovou kávu s kofeinem, tak můžete po jejím vysazení pocítit slabší abstinenční příznaky. Může vás bolet hlava, může vám být nevolno a můžete být i více podráždění. Když bez kávy s kofeinem vydržíte alespoň týden až dva, vše se začne vracet do normálu.

Je jen na vás, jakou kávu preferujete, zda dáte šanci kávě bez kofeinu, nebo musíte mít kofein, abyste vůbec vstali z postele a začali fungovat. Sledujte reakce svého těla a dělejte jen to, u čeho se cítíte dobře.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/caj-matcha-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/caj-matcha-1-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíMilujete vůni a chuť kávy, ale dělá vám problém kofein? Udělejte něco pro své zdraví a vyzkoušejte bezkofeinovou kávu. Jejími účinky a příjemnou chutí budete překvapeni. Možná ani nepoznáte, že se jedná o kávu bez kofeinu. Co způsobuje kofein Pro někoho je kofein příjemný stimulátor, který nedovolí usnout za volantem, pomáhá...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku