Jaro je ideální období, kdy udělat velký úklid nejen doma, ale hlavně v šatní skříni. Vytřiďte ze svého šatníku oblečení, které je vám malé nebo velké, které už jste dlouho nenosili a zbytečně vám tak zabírá místo. Nejenže budete mít prostor pro padnoucí oblečení, ale navíc uděláte dobrý skutek.

Styl šatníku

Každý má zcela jiný styl oblékání a na základě svého stylu si vybírá nové kousky do šatníku. Při koupi nového oblečení se snažte vždy přemýšlet, zda se vám daný kousek bude hodit k celému šatníku a zda jej budete mít s čím nosit. Vaše oblečení by k sobě mělo ladit, protože jen tak ho opravdu unosíte. U takových kousků, které jste na sobě neměli dlouhou dobu, si položte otázku, zda si toto oblečení nechat nebo jej darovat někomu, kdo jej bude nosit.

Organizování šatníku

Při úklidu a třídění šatníku nezapomínejte ani na jeho organizaci. Sami si zvolte, zda budete oblečení skládat do komínků nebo věšet na ramínka. V druhém případě se jedná o mnohem přehlednější organizaci, kdy v šatníku rovnou vidíte, jaké kousky máte a s čím se dají kombinovat. Oddělte také domácí oblečení od pracovního a rozdělte si šatník klidně i podle barev.

Aby se věci hodily

Pokud máte například práci, kde je vhodné chodit denně v kostýmku nebo v sukni, tak bude váš šatník obsahovat jiné kousky, než když trávíte co nejvíce času v přírodě nebo na zahradě. Kombinujte věci tak, aby se k sobě hodily. Při budování šatníku mějte na paměti, že je potřeba, aby byl jeho obsah variabilní, aby bylo možné si vždy vybrat outfit pro rozličné příležitosti. Pro větší přehlednost mějte pouze kousky, které vám vyhovují, pěkně padnou a cítíte se v nich dobře. Ostatní položky byste měli vytřídit, protože s největší pravděpodobností je nosit nebudete, i kdyby se příležitost naskytla, a raději zvolíte komfortnější alternativu. S tříděním šatníku vám může pomoct možnost recyklace textilu, kdy zachovalé a stále hezké oblečení může navíc i pomáhat.

Všechno ven

Začněte tím, že všechno oblečení vyskládáte ze skříní. Poté jej zkoušejte, porovnávejte a kombinujte. Kousky, kterých se chcete zbavit, roztřiďte na jednu hromádku a naplánujte, komu je dáte. Ideální možností je dát oblečení do recyklačního kontejneru, díky kterému poskytnete možnost někomu dalšímu vaše oblečení nosit.

Vyzkoušejte si oblečení

V případě pořizování nového oblečení, jednotlivé kousky zkoušíte. Stejně tedy postupujte i v opačném případě. Když chcete nějaké oblečení vytřídit, tak si jej vyzkoušejte a rozhodněte se, zda vám opravdu padne a sluší. Poté se rozhodněte, kam s tímto kouskem. Pokud chcete danou věc věnovat potřebným, zkontrolujte, že je v pořádku, není vytahaná, špinavá či příliš poničená.  I starším kouskem oblečení můžete druhým udělat radost. Aby mohl textil ještě někomu pomoci, vkládejte do recyklačního kontejneru takové kousky, které jsou ještě v dobrém stavu a dají se nosit.

Věřte, že až uděláte dobrý skutek, bude mít radost nejen dotyčný, kterého tímto způsobem obdarujete, ale i vy sami.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Vytřiďte-šatník-a-udělejte-dobrý-skutek-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Vytřiďte-šatník-a-udělejte-dobrý-skutek-150x150.jpginfo@press-media.czMóda a StylJaro je ideální období, kdy udělat velký úklid nejen doma, ale hlavně v šatní skříni. Vytřiďte ze svého šatníku oblečení, které je vám malé nebo velké, které už jste dlouho nenosili a zbytečně vám tak zabírá místo. Nejenže budete mít prostor pro padnoucí oblečení, ale navíc uděláte dobrý skutek.Styl šatníkuKaždý...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku