Pokud jste již slyšeli o pojmu myšlenkové mapy, pak vás nepřekvapí jak moc vám mohou být nápomocné v každodenním životě. Ovšem patříte-li k těm, kteří netuší, o čem mluvíme, pak právě pro vás mohou být následující informace velice zásadní. Máte-li pocit, že nejste dostatečně chytří, efektivní a snad i kreativní? Přestaňte se trápit a zkuste změnit způsob myšlení a zpracovávání nejen myšlenek, ale i procesů učení či těch pracovních.

Kam nás myšlenkové mapy přivedou?

Představujete si myšlenkovou mapu jako mapu turistickou? Nejste daleko od pravdy, skutečně se jedná o jakousi mapu. Ovšem myšlenkové mapy nespojují jednotlivá města a státy, ale mapují a vlastně i spojují jednotlivá slova, myšlenky a vztahy mezi nimi. Graficky zpracované myšlenkové procesy a souvislosti pomáhají využít maximum schopností samotného mozku. Díky tomu je mozek efektivněji využíván, a to se následně projeví nejen na lepší schopnosti učení či paměti, ale velmi často jsou ovlivněny i kreativita, koncentrace a komunikační dovednosti jedince a s tím související pracovní výkonnost.

Nakreslit si mapu není jen tak

Jak správně kreslit myšlenkové mapy, aby nám byly dlouhodobě nápomocny v každodenním životě? Pochopit celou problematiku není nikterak těžké, ale než začnete s prvními pokusy, raději si přečtěte některou z knih, která touto technikou provází krok po kroku. A nebo existuje na myšlenkové mapy kurz. Ty mají nespornou výhodu v tom, že si vše vyzkoušíte tzv. naživo. Zkušení lektoři vám vysvětlí nejen způsob kreslení map, ale zejména představí širokou škálu procesů, pro které je můžete využívat, a kde vám mohou usnadnit život či zlepšit efektivitu. V konečném důsledku vám tato technika může přinést nejen lepší výkonnost, ale hlavně radost ze života a ze sebe sama, protože se díky ní naučíte mnohé věci snáze zvládat a dost možná objevíte i své skryté dovednosti, o kterých jste jen snili, ale nikdy jste si nemysleli, že je budete mít.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/myšlenkové-mapy-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/myšlenkové-mapy-titulka-150x150.jpgPR-leadersTipyVzděláníPokud jste již slyšeli o pojmu myšlenkové mapy, pak vás nepřekvapí jak moc vám mohou být nápomocné v každodenním životě. Ovšem patříte-li k těm, kteří netuší, o čem mluvíme, pak právě pro vás mohou být následující informace velice zásadní. Máte-li pocit, že nejste dostatečně chytří, efektivní a snad i...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares