Tentokrát se podíváme pod tvrdou skořápku, která bude ukrývat jeden z velmi oblíbených druhů oříšků. Jedná se o pekanové ořechy, které se tak trochu podobají našim vlašským, jen jsou tmavší, štíhlejší a také mají daleko více obsaženého tuku. Musíme na ně prozradit, že dokonce mají nejvíce tuku ze všech oříšků, které existují, až přes 70 %, což zrovna není málo, avšak přesto jsou pro náš organismus přínosem. Můžeme si je zakoupit dokonce v různých velikostech, ale stejně to nijak neovlivní jejich sladkou a také máslovou chuť. Přímo skvělou pochoutkou je pekanový koláč, kde tyto ořechy hrají hlavní přísadu. Díky skvělé chuti se ale běžně využívají i v naší kuchyni, vynikají v cukroví nebo dezertech.

Ořechy, které se starají o naše zdraví

V podstatě všechny ořechy jsou přínosem pro naše zdraví a tak ani pekanové ořechy Naklíčeno, nejsou výjimkou. Obsahují živiny, minerály, antioxidanty a řadu vitamínů. Jsou zároveň velmi bohaté na vlákninu, která se postará o naše cévy. Kyselina olejová ještě ve spolupráci s dalšími složkami pomáhá předcházet mrtvicím. Takže jak je vidět s pojídáním chutných pekanů si zajistíme zdravé srdíčko a mysl. Vláknina je ale také skvělá na trávení, což umožňuje dobře pracovat našim střevům a pak není divu, že lidé pak netrpí na hemoroidy nebo rakovinu střev. 

Je toho mnohem více, než se zdá

Výčet prospěšných látek pro tělo by byl daleko větší, stejně tak i kde nám mohou pekanové ořechy být přínosem. A není to jen po zdravotní stránce našeho těla a tělesných orgánů. Jejich vliv sahá dále a to až k našim vlasům. Výživová hodnota je pro ně totiž velmi prospěšná a podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Co je hodně zajímavé, že mají vliv i na vrásky. Jak je vidět přírodní produkty jsou skvělým bojovníkem za naše zdraví a byla by škoda toho nevyužít. Pekanové ořechy si může vyzkoušet každý a není třeba jich denně sníst na kila, postačí pár kousků a pravidelně. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pecans-1214712_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pecans-1214712_960_720-150x150.jpgsvet zenyZdravíTentokrát se podíváme pod tvrdou skořápku, která bude ukrývat jeden z velmi oblíbených druhů oříšků. Jedná se o pekanové ořechy, které se tak trochu podobají našim vlašským, jen jsou tmavší, štíhlejší a také mají daleko více obsaženého tuku. Musíme na ně prozradit, že dokonce mají nejvíce tuku ze všech oříšků,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku