Pomalu ale jistě se blíží jarní prázdniny, je tedy nejvyšší čas, abyste se porozhlédli po nějaké zimní dovolené. S ohledem na děti je třeba vždy zvažovat hned několik hledisek. Prvním je určitě dostupnost zimního střediska, tedy jeho vzdálenost od vašeho bydliště, druhým důležitým bodem je možnost lyžování v místě s dětmi. Ne všechna lyžařská střediska jsou pro děti vhodná a mají dostatek prostoru pro speciální dětské vleky, lyžařskou školu a místo na hraní. Poslední a neméně podstatnou roli hraje každopádně cena za ubytování a další služby, které budete chtít v místě využívat. Dnešní průvodce vás zavede k našim sousedům, pro zimní radovánky jsme tentokrát vybrali Nízké a Vysoké Tatry. Povíme se něco o některých místních střediscích a doporučíme si také hotely, které by určitě stály za návštěvu.

Nízké Tatry – ráj na dosah

V Nízkých Tatrách jsme vybrali oblíbené lyžařské středisko Jasná, které se nachází na severní straně Chopku, obklopené nádhernými horskými scenériemi národního parku Nízké Tatry. Toto středisko nabízí až 45 km upravených sjezdových tratí všech obtížností. Vyberou si tak děti, začátečníci, ale na své si přijdou i milovníci freeride či pokročilí lyžaři. K dispozici je zde 30 lanovek a vleků, ty zajistí vysokou přepravní kapacitu, a omezí tak dlouhé čekání. Pro běžkaře jsou zde upravené běžkařské tratě. Nedostatku sněhu se v tomto místě skutečně nemusíte obávat, ani v pozdějších prázdninových termínech, díky modernímu zasněžovacímu systému jsou zde garantovány perfektní lyžařské podmínky po celou sezonu.

Přímo v centru tohoto střediska se nachází hotel Sorea SNP (v nadmořské výšce 1200 metrů n. m.). Hotel jsme vybrali pro jeho cenovou dostupnost a skvělou polohu, je totiž umístěn pouhých 50 metrů od sjezdovky s vlekem.

 

 

Vysoké Tatry – lyžování na světové úrovni

I Vysoké Tatry nabízejí mnoho možností kvalitního sportovního vyžití, v této lokalitě nás zaujala hned dvě lyžařská centra. Tím prvním je středisko Štrbské Pleso a Jasná pod Chopkom. Třetím tipem pro vás je lyžařské středisko Podbanské, nad kterým se tyčí tatranský štít Kriváň, zde se nachází  Grand hotel Permon, jeden z nejluxusnějších hotelů na Slovensku. Tento hotel nabízí návrat k přírodě spolu s luxusním pohodlím a službami velkého wellness centra. Pouhých 300 m od hotelu naleznete 2 vleky (360 m a 280 m) na nenáročném svahu, ideální pro začátečníky a pro rodiny s dětmi. Již zmíněné středisko Štrbské Pleso je odtud vzdáleno 15 km, Jasná pod Chopkom 40 km a Liptovský Mikuláš 30 km.

Ať už vás zaujaly Vysoké Tatry nebo ty Nízké, do obou destinací se dostanete pohodlně vlastní dopravou v řádech několika málo hodin. Nemusíte se tedy obávat dlouhé cesty a vysokých nákladů na dopravu. Slovensko skrývá mnoho krás, jeďte se o tom sami přesvědčit už tuto zimu, čeká vás rozhodně nezapomenutelná zimní dovolená.

 

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tatry-nízké.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tatry-nízké-150x150.pngPR-leadersCestováníPomalu ale jistě se blíží jarní prázdniny, je tedy nejvyšší čas, abyste se porozhlédli po nějaké zimní dovolené. S ohledem na děti je třeba vždy zvažovat hned několik hledisek. Prvním je určitě dostupnost zimního střediska, tedy jeho vzdálenost od vašeho bydliště, druhým důležitým bodem je možnost lyžování v místě...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares