Po českých silnicích se v posledních letech prohání čím dál tím více motorových vozidel. Pro některé se stalo auto nezbytnou součástí každodenního života, jen stěží by bez svého auta zvládli každodenní shon. Nemít auto k dispozici se stává děsivou představou především pro ty, kteří dojíždí do zaměstnání a během návratu z něj musí obstarat všechny naplánované aktivity včetně vyzvednutí dětí ze školních družin či mateřských škol, obstarání nákupů a rozvezení svých ratolestí do zájmových kroužků a sportovních tréninků. O to víc je každou zimu dohání k pomyslnému šílenství každou zimu představa, že kvůli mrazivým podmínkám nebudou moci ráno svým autem vyjet.

Jistě to zná každý ze své vlastní zkušenosti. Jen si vzpomeňte na minulou zimu, kdy před každým spánkem jdete zkontrolovat, zda silnici a chodníky nepokryla sněhová pokrývka. Nejednou se Vám ulevilo, že nic takového pro současnou chvíli nehrozí. A ono ouha, vstanete o pár hodin později a zjistíte, že Vaše auto je pod pokrývkou sněhu a ledu. O to je hůř, když škrábete již nějakou dobu a čelní sklo ne a ne rozmrznout. Reálná situace především pro majitele aut, kteří jsou nuceni parkovat na venkovních prostranstvích. Škrábání čelního okna u auta je možné označit za jednu z nejotravnějších ranních rozcviček, hlavně když spěcháte na pracovní schůzku nebo potřebujete odvézt děti do školy.

Nezapomeň v zimně na kvalitní škrabku!

Během praxe každý přijde na fígly, které mu pomohou tuto otravnou, avšak nutnou záležitost zvládnout. Ideální je používat během zimního počasí proti sluneční clonu do auta. Ta www.vopi.cz/proti-slunecni-clony-do-auta/při menších mrazech okno ochrání. Další nezbytnou pomůckou je kvalitní škrabka. Ke chváleným patří zejména škrabky se zatepleným nepromokavým rukávem. Při použití škrabky na auto s rukavicí Vám nebudou omrzat prsty, ani si nezašpiníte ruce či oblečení. Vnitřní strana rukavice může být navíc tvořena „kožíškem“. Materiál škrabky vyrobené od Vopi je tvořen plastem a textilem. Škrabku s rukavicí lze koupit v nejrůznějším barevném provedení.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/istockphoto-1191819976-612x612-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/istockphoto-1191819976-612x612-1-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-moto Po českých silnicích se v posledních letech prohání čím dál tím více motorových vozidel. Pro některé se stalo auto nezbytnou součástí každodenního života, jen stěží by bez svého auta zvládli každodenní shon. Nemít auto k dispozici se stává děsivou představou především pro ty, kteří dojíždí do zaměstnání a během návratu z něj...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku