To, že se nám zhoršuje paměť, zjišťujeme již v útlém věku. Ovšem u dětí a dospívající mládeže jsou důvody výpadků paměti mnohem prozaičtější než u dospělých a seniorů. Mnoho vjemů, upřednostňování podstatnějších věcí, než jsou školní úkoly a domácí povinnosti, hodně nároků, ba dokonce jistá dávka obyčejné nevědomosti – tyto všechny aspekty způsobují, že si děti doma nechají přezůvky, svačinu, někdy i celou aktovku. Zapomenout vyvenčit psa, vynést koš, umýt nádobí, to je ale často způsobeno i prostou leností. Zlepšení paměti u malých dětí lze dosáhnout snížením nároků, zavedení kalendáře pověšeného na lednici, nástěnce či dveřích v pokojíčku či předsíni. O dospělých už se musí postupovat obezřetněji. Není za zhoršující se pamětí stres? Nemoc? Alzheimer? Lenost? Pokud lékař vyloučí závažné zdravotní důvody, pak je nasnadě trénování pamětí, vymezení priorit a dostatek odpočinku. Úprava jídelníčku a nastolení zdravějšího životního stylu by mělo být samozřejmostí.

Výživa pro sportovce nikdy nesmí poškozovat organismus

Mladí sportovci i aktivní profesionálové si při svém fyzickém zatížení zaslouží odpovídající stravu, která jim do organismu přinese důležitou sůl, minerály, kalorie a další potřebné látky. Výživa pro sportovce ovšem musí obsahovat přesně vyvážené složky, s jejichž obsahem poradí výživoví specialisté. Rozhodně by se neměli aktivní jedinci pouštět do výběru sami, bez doporučení specialistů, neboť by si neuváženým výběrem mohli poškodit důležité orgány.

Scházejí vám síly? Sáhněte po doplňcích stravy určených pro zvýšení energie

Přepracovaní manažeři, manuální pracovníci, ale i maminky na mateřské dovolené mnohdy pocítí nepřekonatelnou únavu, již nespraví kofeinové ani teinové nápoje. Ty hlavně nejsou odborníky doporučovány, neboť zvýšení energie je pouze dočasné. Dávky kávy se musejí zvyšovat, aby pocit „probuzení“ nastupoval okamžitě a dlouho trval. Daleko lepší jsou doplňky stravy, zeleninové „bomby“ nebo například zelený čaj. Zvykněte si na přirozené „budiče“ a uvidíte, že se vaše tělesná aktivita opět brzy vrátí do normálu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tablety-plne-zdravi-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tablety-plne-zdravi-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíVýživa pro sportovceTo, že se nám zhoršuje paměť, zjišťujeme již v útlém věku. Ovšem u dětí a dospívající mládeže jsou důvody výpadků paměti mnohem prozaičtější než u dospělých a seniorů. Mnoho vjemů, upřednostňování podstatnějších věcí, než jsou školní úkoly a domácí povinnosti, hodně nároků, ba dokonce jistá dávka obyčejné nevědomosti – tyto...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares