100_2411Již po několikáté jsme ve čtyřech vyrazily na víkend. Špindlerův Mlýn, jehož název vznikl okolo roku 1793 po majitelích mlýna z rodu Spindlerů, nikdy nezklame. Spíme v centru U Komárků  po oba dny vyrážíme na kopce. V sobotu jsme autobusem v 9:30 vyjely na Špindlerovu boudu, jejíž původní stavení je známe už od roku 1784 a název má po Františku Spindlerovi, rychtáři z Bedřichova  vydaly se krásnou cestou z kopce k Boudě U Bílého Labe. Příjemný odpočinek nad grilovanou klobásou nás navnadil na další pouť po Dřevařské cestě až do Špindlu. V neděli jsme vyšly po zelené od České hospody přes sv. 100_2412Annu až k Labské přehradě. Pokud chcete trochu adrenalinu, můžete si zde dopřát přemostění“ tj. na 125m dlouhém laně se svézt přes údolí Labe, případně „aquazorbing tj. chůzi po vodě v plastové kouli. Potom po modré přes přehradu nahoru do kopce a na rozcestí vpravo na zelenou a zpět. Byla to příjemná asi tří hodinová túra.

Mimo courání jsme si ovšem užívaly i dobrého jídla. Kyselo a lívance s borůvkami ve Srubu pod Medvědínem nemají konkurenci. Špindlerův Mlýn je opravdu nádherné místo. Je krásně čistý, upravený a také nabízí plno zážitků. Vhodným cílem může být bobová dráha (1400m) v Bedřichově a Monkey park (opičí dráha) v délce 432m. Také by vás mohl oslovit sjezd na terénních trojkolkách po sjezdovce z Medvědína, nebo ze Špindlerovy Boudy 10 km na koloběžce. Pokud si nechcete užívat jen krátkých výšlapů a pohody, kterou nabízí město, dejte si přechod Krkonoš. Šla jsem to před dvěma lety a mohu jenom doporučit.

100_2409V Peci pod Sněžkou se vyspěte někde na strání nad autobusovým nádražím. Odtud ráno začnete stoupat na Výrovku a potom na Luční Boudu. Místní pekárna a pivovar určitě zpestří večer. Ubytování je v rekonstruovaných pokojích. Snídaně formou teplého bufetu a voňavých koláčů dobře naladí na další cestu. Budete klesat údolím Bíleho Labe k Boudě na Bílém Labi a přes Dívčí lávky do Špindlu. Vyspěte se U Komárků a ráno vyjeďte lanovkou na Medvědín. Přes Vrbatovu Boudu dojdete do Harrachova. Pozor na poslední večerní autobus do Prahy. Jede kolem šesté, potom už nic. Mějte se a pozdravujte Krkonoše a Krakonoše- Rýbrcoula. Jedu tam znovu koncem června.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/100_2408-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/100_2408-150x150.jpgPR-leadersCestováníZprávyJiž po několikáté jsme ve čtyřech vyrazily na víkend. Špindlerův Mlýn, jehož název vznikl okolo roku 1793 po majitelích mlýna z rodu Spindlerů, nikdy nezklame. Spíme v centru U Komárků  po oba dny vyrážíme na kopce. V sobotu jsme autobusem v 9:30 vyjely na Špindlerovu boudu, jejíž původní stavení...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku