Novoroční předsevzetí má člověk různá. Velmi často jsou spojena se sportem a zdravým životním stylem. Většina se rozhodne právě pro běh. Začít běhat je jistě pozitivní rozhodnutí, ovšem zdaleka nestačí, že se rozhodnete a vyběhnete. V takovém případě vás zřejmě nadšení pro běh opustí ještě dříve, než uběhnete prvních pár kilometrů. Běh se sice jeví jako jeden z nejsnadněji dostupných sportů, ovšem myslete na to, že potřebujete nejen vybavení, ale také kvalitní teoretické znalosti.

Nejdříve si o běhu něco přečtěte

Teoretické znalosti jsou základ, platí to při každém sportu a běhání zvlášť. Můžete si tak osvojit nejen správnou techniku běhu, ale také získat zajímavé nápady, jak si běh zpestřit. Rady na kvalitní trénink a doporučení na kvalitní oblečení pro běžce.

Zajímavé a užitečné informace přináší blog Můj běh, ten nabízí články jednak pro začátečníky, ale také zkušené běžce. Navíc sleduje novinky z oblasti výbavy a aktuální dění na závodech.

Než vyběhnete, kvalitně se oblečte

Velká část „běžců“ motivovaných novoročním předsevzetím, udělá tu chybu, že vyběhne v běžném oblečení a obyčejné sportovní obuvi. Běžné sportovní oblečení však často není přizpůsobeno pro pohodlný běh – tahá, škrtí a nelze se v něm při běhu pohybovat s lehkostí. Takto demotivovaný člověk potom ztratí chuť do dalšího běhu.

Jestliže si pořídíte kvalitní oblečení pro běžce, můžete při běhu pocítit opravdovou lehkost a běh si užít. Alfou a omegou jsou samozřejmě běžecké boty a kvalitní ponožky pro běžce, poté budete potřebovat funkční oblečení a do chladných měsíců běžeckou bundu.

Počáteční investice není vysoká, jak by se na první pohled mohlo zdát. Rozhodně je daleko nižší než u jiných sportů. Navíc získáte prakticky vše, co k běhu potřebujete. Běh má tu výhodu, že ho lze provozovat téměř kdykoli a kdekoli, samozřejmě i v zimě. Běhání v zimě je u zkušených běžců velmi oblíbené.

Pořiďte si výživové doplňky

Běh je pro tělo nepochybně prospěšný, ovšem jednak opotřebovává pohybový aparát a zvyšuje nároky na regeneraci. Proto je vhodné podpořit obnovu kloubů a celkovou regeneraci svalů. K tomu dopomohou speciální výživové doplňky určené pro běžce.

Doplňovat energii můžete také během běhu. Vhodné jsou iontové nápoje nebo energetické tyčinky, které dodají tělu potřebné cukry a tím značně snižují riziko nejen svalových křečí.

Můj běh: jedinečný e-shop pro běžce

Jestliže své běhání myslíte opravdu vážně, investujte do kvalitního vybavení. Nakupujte tam, kde zkušení běžci a profesionálové. Specializovaný e-shop pro běžecké potřeby Můj běh, nabízí prémiový sortiment, který v běžných obchodech neseženete.

E-shop je autorizovaným prodejcem tradičních, lety prověřených značek jako Nike, Salomon nebo Inov-8. Je tedy jasné, že nabízí jen kvalitní a prestižní zboží těchto značek. Velkou výhodou je, že veškeré zboží je skladem. Navíc poskytuje 100% záruku vrácení peněz, nebudete-li spokojeni.

Všechny klady jsou také důvodem, že obchod Můj běh obstojí i v zahraničí, kde je konkurence skutečně velká. Podstatná část zákazníků je právě ze zahraničí, například z USA, Indie nebo Asie.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/běhání-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/běhání-titulka-150x150.jpgPR-leadersSportZdravíNovoroční předsevzetí má člověk různá. Velmi často jsou spojena se sportem a zdravým životním stylem. Většina se rozhodne právě pro běh. Začít běhat je jistě pozitivní rozhodnutí, ovšem zdaleka nestačí, že se rozhodnete a vyběhnete. V takovém případě vás zřejmě nadšení pro běh opustí ještě dříve, než uběhnete prvních pár...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares