Zatímco dříve se během roku daly akce v obchodech počítat na prstech jedné ruky, dnes zákazníci často čekají na výhodnější nakupování v sezónních výprodejích a počítají s tím, že výrazně ušetří. Ne vždy je ale možné čekat půl roku, než bude žádané zboží ve slevě, pak je tady další možnost výhodného nakupování, a tou jsou právě slevové kupony.

Jak to funguje?

Princip slevových kuponů je relativně jednoduchý. Obchodníci nabídnou nějakou akci, může to být třeba poštovné zdarma, sleva na nákup přesahující určitou hodnotu, ať už v procentech nebo přesně vyčíslenou nebo k nákupu přibalí nějaký dárek či slevu na další nákup. Některé obchody lákají nové zákazníky slevovým kuponem na první nákup. A co musí udělat zákazník? Nejprve je třeba najít příslušný kupón do konkrétního obchodu, je-li k dispozici,  a dále už jen zadá slevové kódy uvedené na kuponech před dokončením nákupu na internetu nebo předloží v kamenné prodejně před zaplacením.

Kde hledat?

Vyhledat slevový kupon nemusí být nikterak složité. Není zapotřebí obcházet obchody a prohledávat katalogy, některé servery poskytují celý seznam obchodníků, kteří poskytují slevy ve formě kuponů. Vyhledávání je snadné, můžete rovnou cílit na konkrétní obchod či značku, a nebo vybírat dle kategorií. To značně usnadní hledání a zároveň vám neunikne žádná akce. Někde je dokonce možné se zaregistrovat a získat i další výhody a slevy, určené pouze pro členy. Nakupujete například rádi v internetových obchodních domech? Pak právě pro vás je připraven mall slevový kupon. Seznam obchodů je ale mnohem širší.

Jak zjistím, že je sleva stále aktuální?

Pokud není přímo na kuponu uvedena jeho platnost, což ovšem většinou bývá. Jednoduše to zjistíte při zadání slevového kódu do příslušného pole formuláře. Je-li aktuální, sleva se automaticky odečte z konečné částky, ještě před provedením platby. Nyní, v předvánočním období, se skutečně vyplatí strávit chvilku času hledáním slevového kuponu. Úspora může být dosti vysoká, zejména pokud kupujete dražší zboží. Například na nákup elektroniky, šperků, parfémů a značkových oděvů se určitě vyplatí využít takovéto slevy. Ježíšek pak může být ještě štědřejší a vy spokojenější.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/slevové-kupony-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/slevové-kupony-titulka-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyZatímco dříve se během roku daly akce v obchodech počítat na prstech jedné ruky, dnes zákazníci často čekají na výhodnější nakupování v sezónních výprodejích a počítají s tím, že výrazně ušetří. Ne vždy je ale možné čekat půl roku, než bude žádané zboží ve slevě, pak je tady další...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku