Nadměrné ochlupení řeší v dnešní době již téměř každý. Nejedná se pouze o estetickou záležitost, jde také o hygienické hledisko. Ženy i muži se proto pravidelně holí, ale ani tyto snahy nedokážou zaručit hladké oholení, které by nějakou dobu vydrželo. Jedna z možností, jak tyto problémy vyřešit, je laserová epilace.

Jaké má výhody?

Ve srovnání s ostatními způsoby odstranění nechtěného ochlupení, jako je například již zmiňované holení, waxing nebo chemická depilace, je laserová epilace považována za nejúčinnější. Zároveň vám zajistí rychlou a bezpečnou účinnou epilaci, kterou můžete podstoupit celoročně. Tato metoda je bezbolestná a vhodná i pro citlivou pokožku, lze ji proto využít u všech částí těla – podpaží, obličeje, lýtek, třísel i intimních partií.

Jak to funguje?

Možná by se zde hodilo zmínit rozdíl mezi depilací a epilací. Při depilaci (například holení) se odstraní viditelné části chloupku z pokožky. Oproti tomu epilace zničí i samotný vlasový kořínek chloupku. Přináší tedy déletrvající efekt. Při laserové epilaci dochází k efektu selektivní termolýzy – melanin obsažený ve vlasovém folikulu (kořínku) vstřebává vysílanou světelnou vlnu a v důsledku toho se ohřívá. Vysoká teplota v okolí vlasového kořínku způsobí zničení buněk vlasového kořínku a cévek, které jej vyživují. Energie laseru je vstřebávána pouze melaninem, na ostatní tkáně proto nemá žádný negativní vliv. Právě z tohoto důvodu je laserová epilace nejúčinnější u tmavších chloupků, jelikož obsahují větší množství melaninu.

Této metoda epilace je vhodná pro muže i ženy. Přemýšlíte-li, že tuto formu epilace podstoupíte, je potřeba se objednat na kliniku, která tyto služby nabízí. Jednou takovou institucí je i klinika Altos, kde vám jistě rádi poradí, zda je tato metoda pro vás vhodná a v jakém intervalu byste ji měli podstoupit, abyste dosáhli těch nejlepších účinků.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/epilace.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/epilace-150x150.jpgPR-leadersTipyNadměrné ochlupení řeší v dnešní době již téměř každý. Nejedná se pouze o estetickou záležitost, jde také o hygienické hledisko. Ženy i muži se proto pravidelně holí, ale ani tyto snahy nedokážou zaručit hladké oholení, které by nějakou dobu vydrželo. Jedna z možností, jak tyto problémy vyřešit, je laserová epilace. Jaké má...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku