Bitcoin kolem 11. května 2020 prošel něčím, co se označuje slovem Bitcoin halving. Jedná se o snížení odměny těžařům na polovinu, takže zatímco před tímto datem, těžaři bitcoinu dostávali odměnu v počtu cca 13 bitcoinů na jeden vytěžení blok ze sítě, dnes už je to jen 6.5 BTC. To ve zkratce znamená, že zatímco co náklady na těžbu zůstávají stejné nebo i rostou, odměna se snižuje. Zastánci kryptoměny tvrdí, že tento nedostatek je součástí toho proč má bitcoin vlastně nějakou hodnotu, a činí z něj potenciální bezpečný přístav proti měnám, které jsou v době hospodářské krize náchylné k dalším a dalším emisím a tisknutím další a dalších peněz do oběhu a tedy jejich devalvaci.

Jak bitcoin halving zahýbal s kurzem Bitcoinu?

Bitcoin byl navržen jako deflační měna. Stejně jako například u zlata se předpokládá, že v průběhu času se počet nových bitcoinů bude snižovat, a v průběhu času se tak stane vzácnějším. Jak se tedy bitcoin stává vzácnější měla by růst i jeho cena. Bitcoin kurz je aktuálně kolem 9000 USD za jeden Bitcoin, což je v přepočtu kolem 220 000 kč. Cena před halvingem i díky pandemické krizi spadla na úroveň 3700 USD a od té chvíle už jen rostla a dotkla se i magické hranice 10 000 USD, takže cena před samotným halvingem vyrostla takřka o 200%.

Co bude dál s cenou Bitcoinu

Předpovědět cenu Bitcoin v podstatě nejde. Aktuální růst ceny bitcoinu před halvingem naznačuje, že aktuálně bude cena spíše stagnovat, akumulovat a půjde spíše do strany a bude tak čekat na nový impuls k růstu. A jaký ten impuls bude to je otázka.

Kdy bude další půlení Bitcoinu?

Nestihli jste se připravit na současný Bitcoin halving a využít rostoucích cen? Nevadí podle webu bitcoinblockhalf.com proběhne další půlení Bitcoinu za 1456 dní, takže za necelé 4 roky a další půlení Bitcoinu bude probíhat každé 4 roky až do roku 2140, kdy bude vytěžen poslední blok ze sítě a s ním i poslední Bitcoin.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bitoin-nakup-trading-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bitoin-nakup-trading-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceBitcoin kolem 11. května 2020 prošel něčím, co se označuje slovem Bitcoin halving. Jedná se o snížení odměny těžařům na polovinu, takže zatímco před tímto datem, těžaři bitcoinu dostávali odměnu v počtu cca 13 bitcoinů na jeden vytěžení blok ze sítě, dnes už je to jen 6.5 BTC. To ve...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares