V poslední době se na silnice stále více dostávají vedle běžných nákladních dodávek i nákladní elektromobily. Je to jistě jen a jen dobře, vzhledem k tomu, jaký přínos pro životní prostřední nákladní elektromobily přináší. Snad každému vytane na mysli jako jejich hlavní přednost ekologická šetrnost, kdy se díky pohonu na elektřinu při provozu nákladních elektromobilů nespalují fosilní paliva a nevznikají tak emise. Přiznejme si však, že při koupi vozu je pro mnohé z nás pouhá ekologická šetrnost nedostačujícím rozhodujícím faktorem. Co jiného tedy může nákladní elektromobil nabídnout?

Nákladní elektromobil šetří životní prostředí i vaši kapsu

Při zakoupení nákladního elektromobilu vás může na začátku trochu překvapit cena, která je o něco vyšší než u běžných dodávek. Nenechte se tím však odradit. Již po několika letech provozu je totiž nákladní elektromobil schopný si na sebe vydělat. Pohon na elektřinu je levnější a ušetří vám až 2 Kč na každý ujetý kilometr. Oproti autům s pohonem na LPG však nákladní elektromobily nepřináší úskalí ohledně toho, že by na nějaká místa měly omezený vjezd. Ba naopak, zejména v zahraničí mají elektromobily mnohdy, na rozdíl od aut se spalovacím motorem, vjezd do centra města zadarmo.

Nákladní elektromobil s dlouhým dojezdem

Díky nekončícímu vývoji technologií jsou dnešní nákladní elektromobily velmi kvalitní. Jsou vysoce spolehlivé a zajišťují tichý provoz bez vzniku emisí. Dnes již není žádnou výjimkou, pokud se setkáte s užitkovými elektromobily, jež mají baterii s dojezdem až 200 kilometrů. Nabíjení takové baterie trvá kolem osm hodin. Proto se nákladní elektromobily stávají vynikajícím prostředkem při obstarávání městské nebo příměstské logistiky. Nákladní elektromobily mají malý poloměr otáčení a malé rozměry, díky kterým se snadno dostanou i na hůře dostupná místa. I přesto si však zachovávají vysokou nosnost nákladu, a to až kolem dvou a půl tuny, což z nich jistě činí velmi šikovné pomocníky v automobilové přepravě.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vlajky-1-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vlajky-1-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoEkonomikaV poslední době se na silnice stále více dostávají vedle běžných nákladních dodávek i nákladní elektromobily. Je to jistě jen a jen dobře, vzhledem k tomu, jaký přínos pro životní prostřední nákladní elektromobily přináší. Snad každému vytane na mysli jako jejich hlavní přednost ekologická šetrnost, kdy se díky pohonu na elektřinu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku