Zajímají vás tipy, které je možné v cizině využít v rámci cestovního pojištění? To je základem pro jakoukoliv cestu do zahraničí a jak jistě víte, není radno bez něj kamkoliv cestovat, třeba i na jediný den. Spousta lidí si však stále ještě myslí, že pro několikahodinový výlet za sousedními hranicemi postačí jen modrá kartička pojištěnce. Není tomu tak. Podobných pravidel a podmínek je ještě mnohem víc.

Cestovní pojištění zahrnuje nezbytné asistenční služby

Pokud jste nuceni navštívit lékařské zařízení v cizině, je nutné nechat se ošetřit lékařem, který má smlouvu u veřejného zdravotního systému. To většinou není problém v přímořských oblastech, ale u hotelových lékařů to bývá častý kámen úrazu.

Velké omezení je bez cestovního pojištění v asistenčních službách, bez kterých se často neobejdete. Pojištění na cesty do zahraničí se stává v takovém případě nutností. Pokud se totiž stane, že budete potřebovat akutní lékařskou pomoc, asistenční služby vás navedou k tomu správnému lékaři a v případě nákladné léčby složí finanční záruku nebo zajistí často komplikovanou cestu domů. Proč nevyrážet jen s modrou? Čtěte článek zde.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Můžete ho sjednat přes internet

Trochu jiná situace nastává v případě, že se věnujete v cizině extrémním sportům. Některé se tváří na první pohled nenápadně a možná byste je ani za extrémní nepovažovali. Proto je však dobré mít přehled například díky seznamu na webových stránkách cestovní pojišťovny. Zde si také můžete sjednat on-line cestovní pojištění, které vás často vyjde levněji a můžete si ho zřídit i v den plánovaného odjezdu.

Dávejte pozor na výluky a netypické situace

Velký problém jsou situace, které spadají do pojistných výluk, a při jejich prokázání vám úhrada pojistné škody nebude vyplacena. Týká se to například úrazů nebo poškození cizí věci v případě, že jste pod vlivem alkoholu. Při náhlé akutní nemoci, která vyplývá z nějakého zdravotního problému, se kterým bojujete dlouhodobě, opět spadáte do výluk a pojišťovna může posuzovat váš případ dost individuálně. Při odjezdu do zahraničí během těhotenství počítejte s tím, že pokud budete muset z důvodu gravidity navštívit lékaře, od určitého měsíce už spadáte opět do pojistné výluky. Informujte se proto o jednotlivých situacích dopředu, abyste věděli na co si dát pozor a nebyli později nemile překvapeni.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_ergo_cz_nahledovy-1024x425.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_ergo_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníFinanceZajímají vás tipy, které je možné v cizině využít v rámci cestovního pojištění? To je základem pro jakoukoliv cestu do zahraničí a jak jistě víte, není radno bez něj kamkoliv cestovat, třeba i na jediný den. Spousta lidí si však stále ještě myslí, že pro několikahodinový výlet za sousedními...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku