Život je plný nástrah. O střechu nad hlavou vás může připravit velká voda, požár nebo třeba silný vítr. Byt může také kompletně vybílit zloděj. Katastrofických scénářů je opravdu celá řada. Majetek je zkrátka důležité si chránit – ať už máte příčinu ztráty pod kontrolou nebo ne. Velmi výhodné je jít cestou pojištění majetku.

Důležité poznatky

Důležité je pro začátek znát rozdíly mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti. Obě spadají pod majetkové služby, nicméně se liší.

  • Pojištění nemovitosti kryje ztráty na nemovitosti jako takové. Takže se vztahuje na střechu, podlahu nebo zdi.
  • Pojištění domácnosti chrání ztrátu, dojde-li k poškození vnitřního vybavení. A to od osobních věcí po elektroniku.

Trendem ale je do pojištění domácnosti přidávat i části staveb. Nabídka je v současné době velmi rozsáhlá.

V rámci pojištění domácnosti je tak možné se chránit i proti již zmíněnému řádění živlů. Většinou je v základu započítána rizika požáru a krádeže. Většina pojišťoven pak má i další rozšíření. Mezi ty nejčastěji patří přepětí a podpětí v síti nebo únik vody (ať už po havárii ve vodovodech nebo zatečení po vydatných deštích). Nabalovat jde dále a ve finále můžete mít velmi výhodnou kombinaci.


Máte zájem o sjednání pojištění Vaší nemovitosti za nejlepší cenu? Navštivte srovnávač a vyberte si to nejvýhodnější pojištění domácnosti.


Další informace

Velký pozor si ovšem dejte na správné nastavení pojistných částek. Znát hodnotu svého majetku je velmi důležité. Lidé mají tendenci říkat co nejnižší částky, aby se vyhnuli vyšším poplatkům. Ve finále se to samozřejmě vůbec nevyplatí. Nejenže může být částka získaná z pojistné události nedostačující, dojít ale může i k penalizaci od samotné pojišťovny.

Promyslete také výši spoluúčasti. To je částka, kterou se budete na škodné události podílet. Za vyšší částku můžete v tomto případě získat slevu na pojistném.

Pro více informací o majetkovém pojištění navštivte https://ergo.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/insurance-1991216_1920-1024x720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/insurance-1991216_1920-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyŽivot je plný nástrah. O střechu nad hlavou vás může připravit velká voda, požár nebo třeba silný vítr. Byt může také kompletně vybílit zloděj. Katastrofických scénářů je opravdu celá řada. Majetek je zkrátka důležité si chránit – ať už máte příčinu ztráty pod kontrolou nebo ne. Velmi výhodné je...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku