S dětmi čas plyne tak nějak rychleji než bez nich. Samozřejmě je to jen pocit, ale shodne se na tom asi většina rodičů. Sotva sundají plenku a už jdou do školky, ani se nenadějete a vedete je do první třídy, kde hořce zamáčknete slzu zatímco dítko se odvážně vrhne do nového – velkého světa. A po chvíli, která se skutečně zdá být krátkým okamžikem, je tu den, kdy stojíte vy a vaše dítě před volbou, co dál. Rozhodujete se, zda přestoupí na víceleté gymnázium a zkrátí si tak o nějaký ten rok dětství, jak se tak říká a nebo v deváté třídě hledáte přepečlivě tu nejlepší střední školu či učiliště s ohledem na zájmy a schopnosti dítěte.

prijimacky-na-stredni-testTeprve střední školou to skutečně začíná

Jedná se o skutečně zásadní milník v životě dítěte, zejména tedy v deváté třídě, kdy není možnost to zkusit za další dva nebo dokonce čtyři roky. Jde už skutečně o hodně a je třeba dobře zvážit nejen volbu školy, ale také způsob, jak se na ni dostat. Pro většinu dětí znamenají přijímací zkoušky extrémní stres. Pro ty, které si tímto procesem ještě neprošly je to něco velice abstraktního, pro ty, kteří už to zkusily a u zkoušek neuspěly je to na jednu stranu větší obava ze selhání, ale na stranu druhou už vlastně vědí, co je čeká. Jak jim tedy můžete pomoci vy, jako rodiče?

Kvalitní a důsledná příprava je základem úspěchu

Největší pomocí z vaší strany bude samozřejmě v první řadě psychická podpora, ruku v ruce s ní půjde důslednost. Je třeba děti kontrolovat a průběžně zjišťovat jak na tom jsou. Třetí a neméně důležitou věcí je zajistit jim tu správnou přípravu. Skutečnost je totiž taková, že samy, s přítelem Bělounem to zvládne jen minimum dětí. Vyberte pro dítě vhodný přípravný kurz. Ideálně přímo na škole, kam se dítě bude hlásit. Kurzy konkrétní školy mají velkou výhodu v tom, že děti připraví přesně dle toho, co od svých budoucích studentů očekávají a co je bude při přijímacích zkouškách čekat. Nemělo by je tak v zásadě nic překvapit. Věřte, že čím důslednější přípravou dítě projde, tím bude nejen větší jeho šance na přijetí, ale také menší stres při samotných přijímacích zkouškách. V případě, že se dítě hlásí na dvě školy, což je rozhodně rozumné, i když jste si sebevíce jistí, že se na vysněnou školu dostane, přihlašte ho na dva kurzy, jeden od podzimu a druhý od února. Tedy na obě školy, kam se chce hlásit. Tímto způsobem si pojistíte přijetí a v tom nejlepším případě si nakonec vyberete tu školu, kterou preferujete více. Heslo tedy zní, nic nepodcenit a maximalizovat šanci na úspěch. Přejeme hodně štěstí!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/přijímačky-na-střední-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/přijímačky-na-střední-titulka-150x150.pngPR-leadersTipyVzděláníZprávyS dětmi čas plyne tak nějak rychleji než bez nich. Samozřejmě je to jen pocit, ale shodne se na tom asi většina rodičů. Sotva sundají plenku a už jdou do školky, ani se nenadějete a vedete je do první třídy, kde hořce zamáčknete slzu zatímco dítko se odvážně vrhne...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku