Následující tipy vás udrží v pohodlí, suchu a teple i v chladných či deštivých dnech. Pokud i vy patříte mezi příznivce běhání a litujete prošlého teplého léta, jsou právě pro vás tyto tipy velmi aktuální. Zvlášť jestli vám váš běžecký trenér říká, kolik máte v daný den uběhnout a venku začalo poprchávat.

Oblečení na běhání do deště může být ožehavá otázka, nicméně s postupem technologií a možností, které nabízí moderní běžecké oblečení je to mnohem jednodušší.

Takže, co se vlastně v dešti nosí:

Běžecká čepice nebo kšilt

Hlavním benefitem tohoto vybavení je to, že vám udrží déšť z očí. Pokud se ochladí, je dobré se podívat po teplejší variantě čepice na běhání nebo čelenky. Vodotěsná čepice vám pomůže udržet hlavu v suchu i teple.

Nebo pokud vám nevadí vzhled alá MacGyver, můžete zkusit natáhnout si přes váš kšilt klasickou průhlednou čepici na sprchování. Pokud je tepleji, hodí se využít spíše běžecký kšilt, který umožňuje lepší únik tělesného tepla přes hlavu.

Běžecké brýle

V dešti vám pár tónovaných či čirých brýlí pomůže ochránit oči před odletujícími nečistotami a samozřejmě částečně i před deštěm. Pokud mají brýle i speciální úpravu proti mlžení, uvidíte stále jasně i v dešti.

Běžecká bunda nebo vesta

Investujte do lehké, nepromokavé běžecké bundy, nemusí být nutně určena přímo pro běžce, ale je to lepší. Bundy určené pro běhání mají mnohem lépe řešen odvod vlhkosti a potu ven a zároveň nepustí déšť dovnitř. Oproti klasickým nepromokavým bundám, které vše uzavřou uvnitř.Pokud běžíte v teplejších podmínkách v dešti, zkuste ultra lehkou běžeckou bundu nebo vestu. V některých případech se v závodech dají použít i extra velké pytle na odpadky, kde se udělá otvor pro ruce a hlavu. Ideální je samozřejmě průhledný pytelJ

Ponožky na běhání

Rozdíl mezi klasickými ponožkami a běžeckými je v použitých materiálech a samozřejmě vlastnostech. Speciální ponožky na běh mnohem lépe schnou a mají v důležitých částech zesílení, které vás ochrání i před puchýři.

Co po běhu?

Ihned, jak doběhnete, dejte pryč vaše mokré oblečení a po teplé sprše, hned do suchého. Pokud chcete pomoci vašim běžeckým botám, odstraňte vložky a vycpěte je novinami nebo papírovými utěrkami.

Kompletní sortiment běžeckého oblečení a bot do deště i pro běžné počasí najdete na stránkách běžecké speciálky Můjběh.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/běh-mezi-kapkami-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/běh-mezi-kapkami-titulka-150x150.jpgPR-leadersSportTipyZprávyNásledující tipy vás udrží v pohodlí, suchu a teple i v chladných či deštivých dnech. Pokud i vy patříte mezi příznivce běhání a litujete prošlého teplého léta, jsou právě pro vás tyto tipy velmi aktuální. Zvlášť jestli vám váš běžecký trenér říká, kolik máte v daný den uběhnout a venku začalo poprchávat. Oblečení...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku