Zima je plná nepříjemných onemocnění, která dokáží velmi potrápit. Působí na nás i velké množství stresových faktorů, jako jsou náhlé změny teplot, stres, únava z nevyspání atd. Pokud nám běžný zdravý jídelníček nestačí, můžeme své tělo vyživit adekvátními doplňky stravy.

I když se snažíme o pestrý jídelníček, je možné, že některé látky nepřijímáme v dostatečném množství. Následně se může stát, že se cítíme vyčerpaně a nemocně. Proto bychom se měli zaměřit na své tělo, zjistit příčinu obtíží a cíleně jej vyživit, aby fungovalo co nejlépe. To můžeme např. v ordinaci praktického lékaře, který pomocí krevních testů zjistí, jaké látky nejsou v našem těle dostatečně zastoupeny.

Posilujte imunitu

Pokud se cítíte často unavení, jste vystresovaní nebo máte větší náchylnost k nemocem, je dobré posilovat svou imunitu. Ideálním pomocníkem vám bude vitamín C, který s vaším tělem dokáže zázraky. Díky dostatku tohoto vitamínu se můžete daleko rychleji zbavit nachlazení, únavy nebo podpořit dobrou náladu v šedivých únorových dnech.

Podporujte trávení

V zimním období máme sklon k přejídání a zahrnování nezdravého jídla do svého každodenního jídelníčku, proto je důležité myslet i na svůj střevní mikrobiom. Podpora trávení se tak stává velmi důležitým pojmem a naše domácí lékárna by měla být plná probiotik a prebiotik, které naše trávení dokáží spolehlivě nakopnout.

Nezapomínejte na děti

Důležité je myslet i na děti, které jsou velmi náchylné k rýmám a chřipkám, zvláště ve školkovském věku. Abychom nemocem předešli, můžeme podávat kozí či kravské kolostrum. To je vhodné pro děti od tří let a obsahuje velké množství látek, podporující imunitní systém.

I když doplňky stravy pomáhají k vyživení našeho těla vitamíny a minerály, nenahrazují pestrou stravu. Spolehnout bychom se tak měli zejména na zdravý jídelníček, který obsahuje všechny složky zdravého talíře.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/capsules-1079838_960_720.webphttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/capsules-1079838_960_720-150x150.webpsvet zenyZdravíděti,doplňky stravy,imunita,podpora trávení,vitamín C,zdravíZima je plná nepříjemných onemocnění, která dokáží velmi potrápit. Působí na nás i velké množství stresových faktorů, jako jsou náhlé změny teplot, stres, únava z nevyspání atd. Pokud nám běžný zdravý jídelníček nestačí, můžeme své tělo vyživit adekvátními doplňky stravy. I když se snažíme o pestrý jídelníček, je možné, že...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku