Co funguje na protivnou rýmu?

Redakce dopopručuje

Proč se vyplatí zvolit truhlářství namísto běžného obchodu s nábytkem?

Zařizujete atypický interiér? Nebo jednoduše toužíte po nábytku, který...

Zdravotnické přístroje a vybavení, bez kterého se neobejdete

Najít spolehlivého partnera ve světě zdravotnického vybavení, který přináší...

Reklamní předměty a firemní dárky

Reklamní předměty se stále udržují na špičce oblíbených marketingových...

Achjo, už je to tu zase. Neustálé popotahování, nudle u nosu a smrkání. Opět se o slovo přihlásila rýma, které se vaše dítko nemůže zbavit. V zimních měsících jsou nejen děti, ale i dospělí, daleko náchylnější k nejrůznějším nemocem. Mezi ty nejčastější patří právě rýma, která dokáže pěkně potrápit. Co kdybychom vám dali několik rad a tipů, jak jí co nejdříve vyhnat z domu?

Rady našich babiček

Ne všechny maminky se chtějí od samého začátku spoléhat na léky nebo jiné chemické pomůcky, proto se spoléhají spíše na přírodní rady, které by mohly jejich dětem od rýmy ulevit. I my pro vás takové tipy máme, tak se pojďme podívat, co podle babiček může proti rýmě pomoci.

Šup nad vodní lázeň!

Naklonit se nad misku s horkou vodou, zakrýt hlavu šátkem nebo ručníkem a několik minut zhluboka dýchat nosem – to je první rada, na kterou se již léta mnoho lidí spoléhá. Pokud do vody přidáte pár kapiček výtažku z eukalyptu nebo hřebíčku, ještě více tím podpoříte účinnost této metody, na kterou mnoho z vás nedá dopustit. Někdo do vody přidává několik polévkových lžic soli.

Léčba s vůní cibule!

Mnozí již vědí, že na léčbu rýmy skvěle funguje i cibule. Sice se budete muset smířit s tím, že vám to doma bude po této domácí zelenině trochu nevábně vonět, ale pokud by to mělo pomoci, tak to určitě vydržíte – a raději si pár dní nezvěte návštěvy. Jak na to? Stačí nakrájet cibuli na kolečka a postavit ji kousek od postele, kde dítko spí. Aroma cibule působí dezinfekčně na podráženou sliznici.

Honem s lokty do vody!

Mnohé babičky doporučovaly namáčení loktů do horké vody. Funguje to tak, že do umyvadla napustíte tolik vody, aby do nich dítko mohlo ponořit ruce až po lokty, přičemž napustíte tak horkou vodu, jakou dítě snese. Ve vodě by pak měl malý pacient setrvat co nejdéle – ne však do doby, kdy bude voda studená! Mělo by to pomoci.

Kouzlo inhalování!

Poslední metodou, kterou si dnes představíme, je inhalování. Určitě každý ví, o čem je řeč. Vezměte papírový kapesník a nakapejte na něho několik kapiček tea-tree oleje, mentolu nebo eukalyptu. Poté jej dítěti přidržte u nosu a řekněte mu, aby se několikrát zhluboka nadechlo nosem. Nenechávejte dítko vdechovat výtažky déle jak 30 minut, aby nedošlo k poškození sliznice.

 

 

Svět Dnes na Facebooku
euro