Rybářské potřeby stejně jako mnoho dalších věcí je možné rozdělit do tří kategorií. Nejlevnější vybavení je téměř vždy nevhodné. Proto nedoporučujeme kupovat nejlevnější prut či naviják, protože většinou nevydrží dlouho a zbytečně vám zkazí požitek z rybolovu.

Další kategorií je střední úroveň dle ceny, která už by měla fungovat bez problémů. Poslední kategorií je vybavení na ryby z těch nejdražších materiálů určené pro profesionální rybaření a hlavně pro ty, co si to můžou dovolit.

Rybářské pruty

Před samotným výběrem rybářského prutu, budete muset zvážit, jaký druh ryb chcete vlastně chytat. Pokud to již víte, musíte také vědět, jaký způsob rybolovu budete při jejich lovu používat. Obecně platí, že rybářské pruty z jednoho kusu jsou lepší než klasické teleskopické pruty, které se dají rozložit. Těm pak nahrává to, že jsou skladnější, což oceníte, pokud máte při převozu méně místa.

 

Dalšími faktory při výběru prutu na ryby je hmotnost, délka, tuhost, zúžení a vedení materiálu. V ideálním případě je dobré si jej vzít do ruky a zjistit, jak vám sedí v ruce. Pokud hledáte, co nejlehčí prut, který při dlouhém držení sníží vaši únavu, podívejte se po grafitových prutech. Ty jsou obecně lehčí a citlivější než pruty ze sklolaminátu.U nich však pozor na nárazy, protože pokud vám upadne, v tom místě může dojít k oslabení grafitu a to může vyústit při zápasu s rybou až k případnému zlomení prutu. Je to samozřejmě extrémní situace, ale je lepší o grafitový rybářský prut pečovat opravdu dobře .Delší rybářské pruty jsou vhodnější pro delší náhozy, zatímco menší umožní využít při navíjení ryby větší páku a to zejména z lodi. Delší prut může být těžkopádný, pokud lovíte v místech s hustou vegetací, takže podle toho, kde budete lovit, se také rozhodujte. Tuhost prutu je důležitá a mění se v závislosti na tom, jakou techniku rybolovu používáte. Pokud lovíte velké ryby nebo používáte těžší návnady, budete potřebovat tužší prut. Pokud jdete na menší ryby, je vhodný lehký, tenký s citlivou špičkou.

Materiál rybářského prutu

Levnější očka prutů mají tendenci být těžší a také pak nevydrží tak dlouho. Pokud pozorujete, že se vám na očkách začíná váš rybářský návazec či struna prořezávat, nebo vzniká viditelné místo, ihned jej vyměňte. Pokud si nejste jisti výběrem správného rybářského prutu, navštivte některou z našich prodejen v Brně nebo Kuřimi nebo nás kontaktujte pomocí e-shopu www.obchodprorybare.cz ,náš tým aktivních rybářů vám rád poradí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/rybářské-potřeby-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/rybářské-potřeby-titulka-150x150.jpgPR-leadersSportTipyRybářské potřeby stejně jako mnoho dalších věcí je možné rozdělit do tří kategorií. Nejlevnější vybavení je téměř vždy nevhodné. Proto nedoporučujeme kupovat nejlevnější prut či naviják, protože většinou nevydrží dlouho a zbytečně vám zkazí požitek z rybolovu. Další kategorií je střední úroveň dle ceny, která už by měla fungovat bez problémů....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku