Svět bez mobilních telefonů si dnes dokáže představit asi málokdo. Nebavíme se jen o nadšencích, kteří na mobilních zařízeních tráví většinu dne hraním her, chatováním a poslechem hudby, ale i o těch, kteří by bez svých telefonů nemohli pracovat nebo podnikat. Ne vždy je možnost být u zdroje elektřiny, a tak mnozí oslavují den, kdy světlo světa spatřila první powerbanka. Pro ty, kteří nevědí co to je, ale i pro ty, kteří jen nevědí, kterou si vybrat je učen právě tento článek.

K čemu vlastně powerbanky slouží?

Powerbanky jsou zařízení, která slouží pro opakované nabíjení mobilních telefonů a dalších zařízení. Jedná se vlastně o takovou externí baterii, díky které lze nabíjet mobilní zařízení na cestách či kdekoliv jinde, kde není k dispozici zdroj elektrické energie. Powerbanku je nutné nejprve nabít, a následně, díky takto naakumulované energii, nabijete opakovaně svůj telefon, tablet, fotoaparát či GPS zařízení bez použití elektřiny.

Čím se řídit při výběru powerbanky?

Pomineme-li cenu, kterou jsou lidé často ovlivněni a také omezeni, a která by neměla být hlavním kritériem při výběru, jsou tu parametry, kterým je třeba věnovat pozornost. Vzhledem k tomu, že se jedná o zařízení na cesty, na jeho velikosti záleží. Nejdůležitější je pak kombinace kapacity powerbanky právě s velikostí. Kapacitou se míní, kolikrát toto zařízení zvládne nabít váš mobilní telefon. U výrobců powerbank tedy hledejte typ vašeho telefonu a u něj údaj o počtu nabití.powerbanky-telo

Výkon versus cena

Abychom se zcela nevyhnuli ceně, uvedeme si příklad. Vybrali jsme dvě značky, které se na českém trhu prodávají a přesvědčily nás svou kvalitou. Za cenu něco málo přes tři sta korun je tu powerbanka Avacom s kapacitou 4000 mAh. Ideální pro své malé rozměry i hmotnost, (pouhých 120 g) která dokáže nabíjet dvě mobilní zařízení najednou.

Pokud hledáte výkonnější zařízení, pak zvolte verzi Avacom 6000 mAh, ta obsahuje kvalitní články SONY, ale její hmotnost už je 175g. Nebo doporučujeme Power Choice One, tato powerbanka o kapacitě 10400 mAh dokáže nabít mobilní telefon až pětkrát, a díky svému celohliníkovému tělu je velmi odolná. Obě tyto varianty lze pořídit za cenu do sedmi set korun. Stačí si už jen vybrat a další dárek pod stromeček máte v suchu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/powerbanky-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/powerbanky-titulka-150x150.pngPR-leadersTipySvět bez mobilních telefonů si dnes dokáže představit asi málokdo. Nebavíme se jen o nadšencích, kteří na mobilních zařízeních tráví většinu dne hraním her, chatováním a poslechem hudby, ale i o těch, kteří by bez svých telefonů nemohli pracovat nebo podnikat. Ne vždy je možnost být u zdroje elektřiny,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku