Zkuste se chvíli zastavit

V dnešní uspěchané době jsme kolikrát rádi, když ráno stačíme rychle vzít do ruky rohlík či banán a letíme do práce či školy. Večer to nebývá o moc lepší, přiběhneme z práce, rychle nachystáme vše potřebné, aby rodina nestrádala, poklidíme a pak obvykle padneme na gauč nebo rovnou do postele a do koupelny lezeme téměř po čtyřech a litujeme toho, že patříme k živočišnému druhu, který dbá na hygienu. Tak by to ale být nemělo, tedy rozhodně ne jako každodenní model. Pro rodinu je velmi důležité, aby se potkávala a společné snídaně, pokud to časově vychází nebo pak alespoň večeře, jsou k tomu nejlepší příležitostí.

spolecna-vcere-telo-clSpolečné chvíle pohody

Proč je to důležité se nabízí hned v mnoha ohledech. Jak už jsme zmínili, doba je uspěchaná a alespoň jednou za den se společně v klidu najíst a strávit pár společných okamžiků je rozhodně dobrý začátek pro klidnější život. Ano, je toho mnoho, co musíme stihnout a tak často představa, že vysedáváme u jídla, které před tím hodinu chystáme je až stresující, ale tak to přece nemusí být. Společně se totiž nemusí jen konzumovat, ale i jídlo připravovat. Každý může připravit něco, rodina se tak bude podílet na přípravě a nejen, že vše nebude na mámě či tátovi, ale také spolu tímto způsobem můžete strávit ještě více společných chvil.

Prevence je základ

A co navíc, dle různých výzkumů, je společné stolování prevencí před obezitou, depresemi a moha dalšími problémy. Společné večeře mohou být skvělou příležitostí dozvědět se jaký byl den každého člena vaší rodiny, můžete společně objevovat nová jídla, kontrolovat snáze kolik a jaké jídlo vaše děti jedí a tím snáze ovlivnit, jaké potraviny jedí. Stravovací návyky lze ovlivnit nenásilně právě touto formou a děti si pak velmi často vyberou i mimo domov zdravé jídlo, na které jsou z domova zvyklí. Alespoň jednou za den tak můžete trávit čas všichni společně a mít svůj rituál, který je přínosným pro každou rodinu a její šťastné soužití.

Inspirace pro vaše děti

Děti se mohou zapojit natolik, že jim například můžete svěřit jednou či dvakrát v týdnu přípravu večeře dle jejich přání, mohou zkusit vlastní recept nebo způsob přípravy a servírování. Můžete být nejen výchovní, ale také inspirativní. Budete překvapeni jak to bude fungovat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/společná-včeře-titulka-1024x666.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/společná-včeře-titulka-150x150.jpegPR-leadersRodina a vztahyZprávyZkuste se chvíli zastavit V dnešní uspěchané době jsme kolikrát rádi, když ráno stačíme rychle vzít do ruky rohlík či banán a letíme do práce či školy. Večer to nebývá o moc lepší, přiběhneme z práce, rychle nachystáme vše potřebné, aby rodina nestrádala, poklidíme a pak obvykle padneme na gauč...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku