S teplými letními dny jsme se již dávno rozloučili a přivítali o něco chladnější podzim, který je typický pro nevyzpytatelné sychravé počasí. Jestliže ale patříte k těm, kteří neradi volný čas tráví doma na gauči obýváku před televizí, pak je náš dnešní článek určený právě vám! Do následujících řádků jsme ukryli několik zářijových kulturních akcí, které rozhodně stojí za povšimnutí. Na sledování oblíbených seriálů v televizi bude čas v zimě  během dlouhých večerů. Běžte se bavit, dokud nám počasí přeje!

vystava-her-a-hlavolamuVýstava her a hlavolamů

Máte rádi klasické deskové hry, baví vás hádanky a hlavolamy? Pak právě vám se ve středu 21. září otevřou brány Novoměstské radnice v Praze 2, kde bude po celé čtyři dny probíhat již 22. oblíbená herní výstava s názvem Hry a hlavolamy. Prostorná herna nacházející se v historických prostorách bude plná stovek deskových a společenských her, které nadchnou malé i velké návštěvníky a chybět nebude ani výstava mechanických hlavolamů.

Ochutnejte české a slovenské medoviny

Jestliže si čas od času rádi pochutnáte na kvalitní medovině, určitě by vám neměla ujít akce konající se 22. září v muzeu medoviny v Praze 2. Budete moci ochutnat hned několik druhů, které se od sebe vzájemně liší nejen postupem výroby, ale i chutí či vůní. Kromě ochutnávky se dozvíte i příběhy o jednotlivých výrobcích či detaily o konkrétních vzorcích.

Vydejte se za zlatým dukátem Karla IV.

Pokud se zajímáte o historii, pak o víkendu 24. a 25. září  vyrazte na hrad Kašperk, kde na vás čeká středověký program. Budete si zde moci vyzkoušet dovednosti z dob středověku a dozvíte se i spoustu zajímavých informací o životě v době Karla IV.  Prohlédněte si rozsáhlou expozici zachycující panovníkovi aktivity ve střední Šumavě a Pošumaví.  Projít se můžete i na nedaleký Pustý hrádek, který rozhodně stojí za pozornost.

Noc vědců v Brně

Pro všechny zapálené vědce a nadšence do techniky připravilo Technické muzeum v Brně bohatý program. V pátek 30. září se zde představí jednotlivé ústavy fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT a návštěvníkům tak populární formou přiblíží své vědecké a výzkumné aktivity.

Autor: Nikol Bláhová

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/akce-září-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/akce-září-titulka-150x150.jpgPR-leadersCestováníZprávyS teplými letními dny jsme se již dávno rozloučili a přivítali o něco chladnější podzim, který je typický pro nevyzpytatelné sychravé počasí. Jestliže ale patříte k těm, kteří neradi volný čas tráví doma na gauči obýváku před televizí, pak je náš dnešní článek určený právě vám! Do následujících řádků...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku