Maminka se mi vždy divila, jak je možné, že mi všechny živé rostliny v bytě tak brzy zemřou. Vždy jsem se obhajovala tím, že se o ně jednoduše neumím dobře starat, sama jsem přitom ovšem nevěděla, kde dělám chybu.

Květiny miluji a nebyla jsem tak příliš nadšená z toho, že docházelo k jejich předčasnému úhynu právě mou vinou, kterou jsem sama svými slovy neuměla popsat. Je to špatnou či nedostatečnou zálivkou, špatným světlem v místnosti, teplotou anebo se jim jednoduše v mém bytě z nějakého jiného důvodu blíže nespecifikovaného nedaří?

Kdo ví? Jelikož jsem se ale již dále nemohla na nebohé květinky, které jsem vždy raději věnovala v zuboženém stavu své mamince dívat, rozhodla jsem se pro moderní způsob výzdoby svého bytu živými květinami, které nepotřebují tolik péče, jako ostatní pokojové rostliny.

Tím řešením bylo aerárium, což je víceméně taková zahrádka v kouli, která si žije svým životem a dělá mi radost, i když na ní nemám mnohdy příliš času.

Využití v bytě je více než dosti

V bytě se dá tato skleněná koule s květinami, mezi které patří nejčastěji buď bromélie, které milují vzdušnou vlhkost či tillandsie, které jsou na tom úplně stejně, využít takřka kdekoliv.

Dařit se v aeráriu ovšem bude i mini orchidejím, kaktusům a sukulentům, které rovněž nevyžadují takovou péči, a navíc rovněž milují vzdušnou vlhkost. Zejména tam, kde se prodávají floristické potřeby, se můžete zkušených prodavačů optat, jaký druh květin se do těchto aerárií hodí.

Ve vašem bytě totiž tyto úžasné levitující koule vytvoří úžasnou atmosféru a vy nebudete muset mít výčitky svědomí, že vám již další pokojová květina uhynula.

Jak o aerárium pečovat?

Dobrý florista či zahradník vám jistě velmi rád poradí, jaká by měla být optimální péče o aerárium. Vše se totiž odehrává v jedné malé kouli, která má uprostřed otvor, do kterého se vsadí vámi vybraná květina.

Skrze tento otvor se také o květinu staráte a pečujete o ni se vší láskou. Rosit tyto malé rostlinky v aeráriu můžete buď rozprašovačem či můžete provádět závlahu čajovou lžičkou.

Díky tomu, že se ale jedná o rostliny, které vyžadují spíše než stálou vodní péči skleníkové prostředí, je zálivka nutná pouze jen sporadicky.

Pokud si ale přece jen nejste jisti tím, že víte, co všechno péče o tuto levitující krásu obnáší, požádejte například obsluhu květinářství o návod na aerárium či zabrouzdejte na internet, kde rovněž naleznete spoustu užitečných informací o tomto moderním způsobu pěstování květin.

Do aerária můžete vložit i roztomilou dekoraci

Do aerária kromě jiného můžete vložit i roztomilou dekoraci, která vám padne do oka. Samotná aerária dokonce mnohdy slouží i jako dokonalá výzdoba například na svatbách či jiných akcích.

Pokud máte tedy vztah k estetice kromě živého květu či celé rostliny, ho můžete ozdobit dle vlastní fantazie téměř čímkoliv.

Autor: www.lepaso.cz

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/levitujicí-zahrádka-1.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/levitujicí-zahrádka-1-150x150.pngPR-leadersBydleníMaminka se mi vždy divila, jak je možné, že mi všechny živé rostliny v bytě tak brzy zemřou. Vždy jsem se obhajovala tím, že se o ně jednoduše neumím dobře starat, sama jsem přitom ovšem nevěděla, kde dělám chybu. Květiny miluji a nebyla jsem tak příliš nadšená z toho, že docházelo k jejich...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares