Plasty se dnes používají prakticky všude. Ať se podíváte na jakoukoliv oblast průmyslu nebo služeb, tento materiál hraje vždy naprosto zásadní roli. Tím pádem je nutné klást vysoké nároky na výrobu plastových desek a tyčí. Výroba plastů samozřejmě zohledňuje veškerá legislativní nařízení a receptury jsou tvořeny podle posledních vývojových trendů. Proč si tedy vybrat právě plastové tyče?

Základem je správný materiál

Plastové extrudované tyče jsou nejčastěji vyrobeny z takzvaného PP-H, což je polypropylen homopolymer. Za jeho široké použití může především nízká pořizovací cena, a s tím spojené nízké výrobní náklady. Výroba plastů je tím pádem levnější, což se pozitivně projeví na ceně výsledných tyčí nebo desek. Polypropylen obecně vyniká skvělou odolností proti chemickým látkám a také se skvěle svařuje.

Vlastnosti plastových tyčí

Plastové tyče plně využívají skvělých vlastností hlavního materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Díky tomu jsou fyziologicky nezávadné a bez větších problémů se dají použít v teplotách od 0 do 100 °C. Takto širokým teplotním oknem se nemůže pochlubit mnoho plastových výrobků. Samozřejmostí je nízká hmotnost, čímž vynikají i plastové desky. 

Kde lze plastové tyče použít?

Výroba plastových desek i tyčí je dnes velmi namáhaná vysokou poptávkou. Plastové tyče se přeci jen používají v několika různých oblastech, kupříkladu při výrobě různých přístrojů a nádob. Vynikající odolnost vůči chemikáliím zase umožňuje využití v laboratořích nebo složitých strojírenských provozech. Výjimkou není ani výroba elektrických rozvaděčů, kde se uplatní fyzické vlastnosti plastů, tedy jejich neschopnost vést elektrický proud.

Plastové tyče si můžete pořídit hned v několika barevných a velikostních variantách. Stačí oslovit zkušeného dodavatele a domluvit s ním podrobnosti dodávky. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/csm_18_DSC_1999_1.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/csm_18_DSC_1999_1-150x150.pnginfo@press-media.czTipyPlasty se dnes používají prakticky všude. Ať se podíváte na jakoukoliv oblast průmyslu nebo služeb, tento materiál hraje vždy naprosto zásadní roli. Tím pádem je nutné klást vysoké nároky na výrobu plastových desek a tyčí. Výroba plastů samozřejmě zohledňuje veškerá legislativní nařízení a receptury jsou tvořeny podle posledních vývojových...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku