Dokážete si představit domácnost bez jediného kusu nábytku? Pravděpodobně si takovou domácnost opravdu nedovedete představit. Nábytek dotváří domácnost a dělá domov domovem nebo jste jiného názoru? V každém případě se pojďme právě u nábytku na chvilku zastavit a prozraďme si, z čeho se nábytek v současné době vyrábí. Není totiž dřevo jako dřevo a není materiál jako materiál. 

Samozřejmě je jedna věc koupit si nábytek už vyrobený ve velkoobchodech nebo ve velkých obchodních řetězcích s nábytkem. Druhá věc je však koupit si materiál u truhláře, kde o celé výrobě nábytku rozhodujeme my sami. Můžeme se rozhodnout, z jakého materiálu bude nábytek vypadat nebo jak bude konkrétní kus nábytku vypadat. Většinou rozhodneme o vzhledové stránce, olepování ABS hran nebo formátování desek necháváme většinou zcela na truhlářích, jelikož oni sami dobře vědí, co je k výrobě nábytku potřeba nebo jak se nábytek vyrábí. 

Co však většinou nevíme my sami, je to, z jakého konkrétního materiálu si můžeme nechat nábytek vyrobit. Proto si to prozraďme. 

Nábytek z lamina

Velice často vám může být nabídnuto lamino jako alternativa materiálu, z něhož může být vyroben i váš nábytek. Pokud hovoříme o laminu, hovoříme o dřevotřískové desce, která je polepená dekoračním laminovacím papírem, jenž je zalití melaminovou pryskyřicí. V současné době se jedná o nejlevnější materiál, z něhož může být nábytek vyroben. Jelikož lidé za nábytek nechtějí často utratit majlant, lze také říct, že v nábytkářství a truhlařině jako takové je lamino nejpoužívanějším materiálem. 

Nábytek z masivu

Pokud chcete, aby vaši domácnost zdobil nábytek opravdu masivní a jedinečný, doporučujeme si nechat vyrobit nábytek z masivu. Nábytek z masivu je velice často vyrobený z fošen nařezaných z kmene stromů, a to jak z jehličnatých stromů, tak z listnatých stromů. Masiv je dnes velice oblíbený a zároveň také jedinečný materiál, který je mezi lidmi oblíbený.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/moderni-nebytek-1-1024x681.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/moderni-nebytek-1-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníDokážete si představit domácnost bez jediného kusu nábytku? Pravděpodobně si takovou domácnost opravdu nedovedete představit. Nábytek dotváří domácnost a dělá domov domovem nebo jste jiného názoru? V každém případě se pojďme právě u nábytku na chvilku zastavit a prozraďme si, z čeho se nábytek v současné době vyrábí. Není...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku