Aranžování květin se v posledních letech stává velice oblíbenou činností, která představuje ideální koníček. Oproti jiným zábavným činnostem, má aranžování květin své kouzlo a úžasný výsledek.

Výsledkem je uvázaná kytice, která se stane krásnou dekorací vašeho bytu, domu či kanceláře. Vlastnoručně vyrobenou kytici však můžete darovat jako originální dárek.

Nový koníček v aranžování neboli dekorování květin

Jedná se o velice důkladné a propracované skládání květin do jedné ozdobné kytice. Aranžování květin je vhodné pro všechny, kteří milují vůni květin. Při výrobě dekorací se fantazii meze nekladou.

Inspiraci pro svou květinu můžete najít na internetu či si ji můžete namalovat. Podle namalovaného návrhu pak můžeme postupovat. Při aranžování by jednotlivé druhy květin s dalšími dekorativními prvky měly ladit. Díky skvělému ladění pak vytvoříte zajímavý a jedinečný výrobek. Každý váš výrobek bude originál.   

Jak aranžovat květiny?

Je na každém z vás, jak a s čím budete vytvářet své dekorace. Existuje několik způsobů, jak své květiny můžete dekorovat. Jedním z nich je dekorativní styl, který se vyznačuje pestrými a bohatými květinami.

Dalším stylem může být vegetativní styl, který dává přednost přirozenosti a kráse. Třetí styl je formálně lineární, který dává důraz hlavně na velikost a tvar aranžované kytice.

Před samotným aranžováním byste si měly prostudovat různé techniky. Jedná se především o ohýbání, otáčení, navazování a tvarování rostlin. Při výrobě dekorace je důležité, abyste tyto techniky uměly, jelikož také může dojít k poškození květiny.

Pokud jste v aranžování květin teprve začátečníci, doporučuje se jít na odborný kurz floristiky, kde vám proškolení odborníci pomohou se základními technikami.

Jaké budete potřebovat potřeby pro aranžování květin?

Jako každá činnost, tak i tato se neobejde bez určitých potřeb, které nazýváme floristickými potřebami. Základní potřebou je kvalitní podklad. Pro dekorování květiny je nepostradatelným materiálem takzvaná aranžovací hmota, která je velice lehkých materiálem.

Výhodou tohoto materiálu je také to, že dobře saje vody a je velice měkký, takže se s ním pracuje bez problému. Aranžovací hmota vám zajistí dokonalou vazbu květin, jelikož se do ní umisťují stonky a další dekorací prvky. Disponuje také tím, že ji můžete upravit do jakéhokoliv tvaru.

Dalšími potřebami, které při výrobě dekorace budete potřebovat, jsou nůžky, kleště, provázek, krepový papír, nitě, špendlíky, chvoj, lepidlo, drát a různé druhy dekoračních prvků. Dekoračními prvky mohou být různobarevné kamínky, stuhy, stužky či korálky.

Při výrobě vám samozřejmě nemohou na stole chybět ani květiny. Opomenout bychom neměli ani zeleň, která výslednou kytice vkusně doplní.

Autor: Lepaso.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/aranž-květin-1.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/aranž-květin-1-150x150.pngPR-leadersBydleníTipyAranžování květin se v posledních letech stává velice oblíbenou činností, která představuje ideální koníček. Oproti jiným zábavným činnostem, má aranžování květin své kouzlo a úžasný výsledek. Výsledkem je uvázaná kytice, která se stane krásnou dekorací vašeho bytu, domu či kanceláře. Vlastnoručně vyrobenou kytici však můžete darovat jako originální dárek. Nový koníček v aranžování neboli dekorování květin Jedná se o velice...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku