Plánujete rodinu nebo se vám právě narodilo dítě a vy přemýšlíte jak se v dané situaci zachovat co možná nejvíce zodpovědně s ohledem na vás a vaši rodinu? Pak vás jistě jako spousty jiných napadá, že by bylo dobré pojistit sebe i dítě a možná i domácnost a vše, co jen pojistit lze. Opravdu to často bývá tak, že se pod vlivem nové životní situace vrháme do všeho po hlavě. Zde ale, mnohem více než u jiných věcí, platí, že zachovat chladnou hlavu a vše si dobře propočítat a promyslet je tím nejlepším řešením.

spoření versus pojištěníPojišťovny, rsp. její agenti či makléři totiž často volí velmi přesvědčivé prodejní argumenty typu:” jedná se vlastně o spoření, myslete na budoucnost svou i svých blízkých.” A na tato slova většina lidí slyší. Ovšem, spoření a pojištění jsou skutečně dvě zcela odlišné věci, tedy produkty. Pokud chcete svým dětem spořit, můžete volit různá stavební spoření nebo jiné investiční produkty, pak je to skutečně jen o tom, že jim odkládáte peníze stranou a věříte, že se nějakým rozumným procentem zúročí. Pak jim naspořenou částku, nejčastěji v den jejich plnoletosti, prostě pojišťovna vyplatí. Chcete-li ale, aby dítě bylo pojištěné a mělo tzv. úrazovou pojistku, pro případ, že se mu něco stane nebo onemocní apod. Pak uzavřete pojištění. Možná je kombinace těchto dvou a to je právě ten produkt, který se v největším procentu případů tváří čistě jako spoření, ovšem jde o pojistku se spořící složkou. Tento produkt je výhodný ve chvíli, kdy máte obě jeho složky dobře nastaveny. Nechte si spočítat několik variant a zkuste více pojišťoven, abyste mohli porovnat ceny. U dětské pojistky dbejte na to, ať zbytečně nepojišťujete hlouposti, zaměřte se spíše na vážnější úrazy a nemoci, v takové chvíli pro vás bude zásadní finanční pomoc. Abyste dítěti mohli zajistit nadstandardní péči, zůstat s ním v nemocnici, dlouhodobě se o něj starat v domácím prostředí apod.

S novou legislativou je také dobré dbát na to, jaké jsou podmínky výpovědi takového spoření či pojištění (u pojištění spořící složky). U stavebního spoření například je v současné době k vypovězení smlouvy nutný souhlas soudu. Tomu musíte dokázat, že peníze využijte ve prospěch dítěte, kterému byly spořeny. Je to trochu paradoxní situace, která by se měla úpravou zákona brzy změnit. Pokud tedy chcete mít peníze stále k dispozici, kdyby se stalo něco nečekaného, pak si toto ověřte již při uzavírání smlouvy.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pojištění-vesus-spoření-titulka-1024x576.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pojištění-vesus-spoření-titulka-150x150.pngPR-leadersEkonomikaTipyZprávyPlánujete rodinu nebo se vám právě narodilo dítě a vy přemýšlíte jak se v dané situaci zachovat co možná nejvíce zodpovědně s ohledem na vás a vaši rodinu? Pak vás jistě jako spousty jiných napadá, že by bylo dobré pojistit sebe i dítě a možná i domácnost a vše,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares