S touto hrou, která se den ze dne stává větší a větší mánií napříč věkovými skupinami přichází i spousta otazníků o její bezpečnosti. Zvlášť, co se dětí týče. Mnoho rodičů jásá, protože s touto hrou přichází konečně něco  naprosto nečekaného. Děti vylézají ze svých „nor“. Tedy z pokojíčků, ve kterých jsou poslední roky dobrovolně ukryty v domnělém bezpečí a pohodlí svých mobilních telefonů či počítačů. Pokémon GO je doslova vytáhne na světlo a ony v honbě za co největším množstvím nasbíraných Pokémonů běhají venku a hledají a hledají. Ovšem je třeba mít na paměti, že s pobytem venku jsou spojené i skryté hrozby. Tato hra je určena pro osoby ve věku 9+. Registrace je možná po přihlášení do Pokémon Trainer účtu nebo Google účtu. K otevření Google účtu, je nutné dovršení třinácti let, tedy mladší děti musí zadávat falešná data nebo se registrovat přes někoho staršího. Pokémon Go žádá o souhlas k přístupu k aktuální poloze a k fotoaparátu hráče. Někteří hráči dokonce zaznamenali, že společnost Niantic, který hru vyvinul zažádala o přístup k osobním detailům, historii vyhledávání apod. Společnost uvedla, že se jednalo o chybu a že pracují na nápravě, aby aplikace nikdy nežádala o přístup k takovým informacím. Každopádně je ale důležité mít se na pozoru a pozorně číst, k čemu všemu dáváte vy nebo vaše dítě svolení.

Stejně jako Facebook a jiné sociální sítě i Pokémon Go zaznamenává polohu uživatelů. Ve skutečnosti to znamená, že pokud vaše dítě hraje tuto hru poblíž jiného uživatele, mohou se navzájem vidět a najít. To znamená, že pokud by hru hrál někdo, kdo by neměl v úmyslu jen hrát, ale využít tak možnost přiblížit se k dětem, pak jim může hrozit nebezpečí. A o tom je třeba děti informovat a mít, zejména ty mladší, pod kontrolou. Rovněž je třeba upozornit na to, že hraní této hry už si vyžádalo oběti na životech a zranění. Řízení auta či jízda na kole je s hraním naprosto neslučitelná, hráč tak ohrožuje nejen sebe, ale i ostatní. Při hraní venku je také třeba věnovat pozornost chůzi a nezapomínat na okolní svět a jeho nástrahy, stejně tak, jako když přecházíte ulici se sluchátky na uších apod.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pokémon-go-titulka-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pokémon-go-titulka-150x150.jpgPR-leadersTipyZprávyS touto hrou, která se den ze dne stává větší a větší mánií napříč věkovými skupinami přichází i spousta otazníků o její bezpečnosti. Zvlášť, co se dětí týče. Mnoho rodičů jásá, protože s touto hrou přichází konečně něco  naprosto nečekaného. Děti vylézají ze svých 'nor'. Tedy z pokojíčků, ve...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku