Loučení se starým rokem a vítání roku nového bývá spojeno s pitím většího množství alkoholu. Výjimkou není ani míchání různých druhů alkoholických nápojů. Přemíra koktailů, destilátů, piva a vína si však vybírá svou daň. V lepším případě nás čeká novoroční kocovina, v horším dojde k otravě alkoholem. Přitom se lze nevolnosti po konzumaci alkoholu vyhnout. Poradíme vám, jak lze kocovině účinně předejít i jak se jí efektivně zbavit.

Kocovině je lepší předcházet!

Snadno se to řekne, ale hůře se to provádí. Obvykle si kocovinu způsobíme svou nedisciplinovaností. Budete-li se důsledně řídit našimi radami, kocovina vás mine.

Základem prevence kocoviny je umírněné pití kvalitního alkoholu a jeho prokládání nealkem (nejlépe minerálními vodami) a nemíchat více druhů alkoholu. Dále se doporučuje nepít alkohol nalačno. Z pokrmů si vybírejte sytější a tučnější jídla. Velmi opatrně pijte bublinkové alkoholické nápoje. Bublinky totiž urychlují vstřebávání alkoholu do krve.

Velký pozor si musí dávat ženy, opijí se totiž rychleji než muži. Měly by proto pít pomaleji a menší množství alkoholu než muži. Ženský organismus hůře zpracovává alkohol, pití má také větší dopady na ženské vnitřní orgány.

Součástí preventivních opatření proti kocovině mohou být i speciální přípravky (např. Anti Ethanol 07), které zakoupíte v lékárně. Berou se před konzumací alkoholu.

Kocovina je tu! Jak na ni vyzrát?

Co si počít, když jste pití přehnali a zmůže vás kocovina? Po prohýřené silvestrovské noci potřebujete dostatek spánku. Osvědčeným vyprošťovákem je česneková polévka, naopak šálek kávy vám spíše přitíží. Tělo je po konzumaci alkoholu dehydrované a káva vás ještě víc odvodňuje. Raději neberte léky proti bolesti jako jsou třeba Aspirin či Ibalgin. Zmírní sice projevy kocoviny, ale mohou zhoršit žaludeční nevolnost. Rovněž se vyhněte léčbě kocoviny alkoholem. Tento vyprošťovák nefunguje, pouze si přitížíte. Žaludeční nevolnost zmírní sklenice vody s jedlou sodou a bylinkové čaje (např. heřmánkový či mátový). Pomohou vám i některé přípravky z lékárny (např. Samaritan, Vyprošťovák), které se berou po konzumaci alkoholu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/novoroční-kocovina-titulka-1024x692.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/novoroční-kocovina-titulka-150x150.jpgPR-leadersZdravíZprávyLoučení se starým rokem a vítání roku nového bývá spojeno s pitím většího množství alkoholu. Výjimkou není ani míchání různých druhů alkoholických nápojů. Přemíra koktailů, destilátů, piva a vína si však vybírá svou daň. V lepším případě nás čeká novoroční kocovina, v horším dojde k otravě alkoholem. Přitom se lze nevolnosti po...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares