Zatímco v mládí se naše starosti ubírají zcela jiným směrem, ve stáří začínají všechny myšlenky směřovat k jednomu jedinému bodu. Zdraví už neslouží tak jako dříve a některé běžné činnosti se začínají stávat spíše nebezpečnými a zdraví ohrožujícími. V takovém případě se musí starší osoba rozhodnout, zda poprosí o pomoc rodinu, či si zažádá o místo v některém ze zařízení pro seniory. Častokrát se však lidé nechtějí stát přítěží pro své milované a zvolí druhou možnost. Bohužel se mnoho z nich předem neinformuje o případných možnostech a zažádá si o místo v nejbližším klasickém domově pro seniory. Takový domov je zcela jistě řešením, avšak nabízejí se i jiné, dostupné alternativy.

senior-park-titulkaMnoho domovů pro seniory v rámci poskytování pobytových sociálních služeb totiž poskytuje svým obyvatelům pouhý pokoj s několika lůžky a sociálním zařízením, ale hlavně nový režim, což je pro většinu obyvatelů největší ránou. Senioři mají rádi své návyky, kterým si přizpůsobují celý svůj den a jejich změna může zamávat s jejich psychikou. Stejně tak je to s domácími mazlíčky, kteří jsou v těchto zařízeních zakázaní, a jelikož jsou čtyřnozí miláčci pro starší osoby stejně důležití jako jejich rodina, s jejich ztrátou se jen těžko srovnávají a někdy ztratí i jakoukoliv chuť do života.

Naštěstí v Senior Parku jsou tyto podmínky zcela jiné. Oč se vůbec jedná? Senior Park nedaleko Prahy je skvělou alternativou domova pro seniory. Jedná se o bydlení pro seniory v samostatných bytech, které jsou samozřejmě přizpůsobeny i osobám se sníženou schopností pohybu. Nejen, že zde neexistuje žádný pevný režim, kteří by museli obyvatelé dodržovat, ale mohou zde mít i své mazlíčky. Pokud je někdo závislý na cizí pomoci, postará se o něj terénní pečovatelka, tudíž i o pečovatelskou sociální službu je v tomto pražském areálu postaráno. Seniorům se tu dostává kvalitních služeb, rodinného prostředí a pocitu bezpečí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/senior-park-tělo.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/senior-park-tělo-150x150.jpgPR-leadersRealityZprávyZatímco v mládí se naše starosti ubírají zcela jiným směrem, ve stáří začínají všechny myšlenky směřovat k jednomu jedinému bodu. Zdraví už neslouží tak jako dříve a některé běžné činnosti se začínají stávat spíše nebezpečnými a zdraví ohrožujícími. V takovém případě se musí starší osoba rozhodnout, zda poprosí o...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares