Nemáte sjednané pojištění domácnosti? Pak vědomě riskujete! Hodně lidí nad tímto druhem pojištění jen ledabyle mávne rukou s přesvědčením, že jsou to vyhozené peníze oknem. Naprosto zbytečně – vždyť co by se mohlo stát?! Bohužel jsou právě tyto představy naivní – člověk přece nikdy neví, co mu osud postaví do cesty. Nepříjemnou zkušenost tak můžeme mít nejen s vandalismem či kriminálními živly, kterým se v poslední době poměrně daří, ale zaskočit nás může i nevyzpytatelná příroda – vichřice, požár, povodeň.

Chcete mít klid? Pojistěte si domácnost!pojisteni-domacnosti-telo-clanku

Odborníci mají v tomto ohledu jasno: každý z nás by měl mít svou domácnost pojištěnou. Kdo chce klidně spát a mít jistotu, ten by jej neměl podceňovat. A proč vlastně? Na to se společně s námi můžete podívat v následujících řádcích!

Co zahrnuje pojištění domácnosti?

Jako první se určitě zamyslíte nad tím, co všechno vám pojištění domácnosti vlastně pojistí. Vezmeme-li to hodně okrajově, pak zmíníme pojištění domácnosti jako jednoho celku. Součástí pojištění může být tzv. nadstandard, který zahrnuje drahé věci, jejichž cena by byla vyšší, nežli limit běžného pojistného plnění. Další možnou alternativou je doplňkové pojištění, které se vztahuje na předměty, u kterých je větší riziko než na jiné součástí domácnosti – například elektronika.

Před čím vás pojištění domácnosti ochrání?

Když si to shrneme: pojištění domácnosti ochrání vybavení vašeho bytu, věci pro vaši osobní potřebu a stavební součásti, které přiléhají k bytu. Teď už víte, co všechno zahrnuje – další otázka, která vám určitě běhá hlavou, je před čím vás pojištění domácnosti ochrání. Tady musíme zopakovat výše zmíněné: vandalismus, živelné události, vodovodní škody nebo krádež.

Kde lze pojištění sjednat?

Na tuto otázku je velice jednoduchá odpověď: prakticky v kterékoli pojišťovně! K tomu se ale pojí určité riziko – ačkoli je fajn, že si můžete vybírat mezi nabídkami jednotlivých pojišťoven, ne každá musí být výhodná právě pro vás. Co byste tedy měli sledovat při výběru nabídek?

  • rozsah pojistného krytí
  • pojistné podmínky
  • výluky z pojištění

 

 

 

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pojištění-domácnosti-titulka-1024x735.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pojištění-domácnosti-titulka-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyNemáte sjednané pojištění domácnosti? Pak vědomě riskujete! Hodně lidí nad tímto druhem pojištění jen ledabyle mávne rukou s přesvědčením, že jsou to vyhozené peníze oknem. Naprosto zbytečně – vždyť co by se mohlo stát?! Bohužel jsou právě tyto představy naivní – člověk přece nikdy neví, co mu osud postaví do...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares