Sedačka patří neodmyslitelně snad ke každému obývacímu pokoji. Asi více než televize a další nezbytnosti. Jejímu výběru je ale často věnována nedostatečná pozornost, a následně pak tento kus nábytku nevyhovuje designově ani prakticky. Jaká jsou tedy kritéria, kterými bychom se měli při jejím výběru řídit?

Komu bude sloužit?

V první řadě je třeba vybírat dle toho, kdo ji bude nejčastěji využívat. To se týká zejména velikosti a dále pak výšky a hloubky sedáků. Pro větší rodinu se bude hodit prostorná sedačka do tvaru L, samozřejmě vždy s ohledem na velikost obývacího pokoje. Má-li sedačka sloužit starším lidem, pak je velmi důležité zvolit dostatečně vysoký sedák (45 cm) a hloubka by měla poskytovat dostatek pohodlí, ale zároveň by neměla být omezujícím prvkem při vstávání. Bojujete-li s nedostatkem místa, pak je ideální volbou sedačka s úložným prostorem a rozkládacím lůžkem pro návštěvy, nebo k příležitostnému přespání. Například sedačka Elba byla navrhnuta přesně tak, aby vyhovovala nárokům mladší generace na líbivý design a zároveň i té starší, která ocení maximální komfort.

V harmonii s interiéremsedacka-elba-telo-clanku

Další faktor, který byste neměli při výběru podcenit je desing. Sedačka by se měla do interiéru hodit. Měla by jej podtrhnout, a nebo být naopak jakýmsi solitérem, pokud zbytek vnitřního vybavení obýváku není příliš výrazný. Holdujete-li retro stylu, moderní pohovka bude ve vašem interiéru působit rušivě, je potřeba zachovat soulad s ostatním nábytkem i doplňky. Tím se dostáváme k dalšímu bodu a tím je barva a materiál.

Barva a materiál

Barevné varianty sedacího nábytku jsou obvykle nekonečné. Vybrat si tu správnou bývá pak velmi nelehké. Obdobné je to s materiálem. Zatímco barvu volte zejména dle barevného ladění zbytku pokoje a osobních preferencí, materiálu věnujte větší pozornost. Rozhodnutí podřiďte opět tomu, pro koho bude sedačka primárně určená. Rodinám s malými dětmi budou více vyhovovat takové materiály, které se snáze udržují ( kůže, umělá kůže, prací textilní potahy).

Kvalita zpracování

A v poslední řadě nikdy nezapomínejte, že kvalitní zpracování je základ. Každý chce, aby mu sedací souprava sloužila dlouhé roky a byla stále stejně pěkná a pohodlná. Proto nedělejte žádné kompromisy a pořiďte si takovou, která má pevnou konstrukci a materiál nejvyšší kvality.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sedačka-Elba-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sedačka-Elba-titulka-150x150.pngPR-leadersBydleníSedačka patří neodmyslitelně snad ke každému obývacímu pokoji. Asi více než televize a další nezbytnosti. Jejímu výběru je ale často věnována nedostatečná pozornost, a následně pak tento kus nábytku nevyhovuje designově ani prakticky. Jaká jsou tedy kritéria, kterými bychom se měli při jejím výběru řídit? Komu bude sloužit? V první řadě...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku