Máte rádi své jméno nebo byste se chtěli jmenovat jinak? Pokud rodičům za své jméno děkujete a rádi jej slyšíte z úst jiných, máte napůl vyhráno. Věděli jste, že mít rád své jméno přispívá ke zdravému sebevědomí, sebelásce a pocitu spokojenosti?

Co nám dává jméno

Slyšeli jste už o tom, že křestní jméno může ovlivnit i vaši povahu? Už ve starověku se používalo rčení „nomen omen“, které mluví o tom, že jméno je naším osudem. Říká se, že čím je jméno jednodušší, tím upřímnější je jeho majitel. Někteří rodiče dají svým dětem dokonce i dvě křestní jména, případně může být druhé jméno získáno křtem. Takový člověk se dvěma jmény má pak prý do vínku dáno mnohostranné nadání.

Jméno a jeho skloňování

Pokud se vám líbí vaše jméno, ale neradi slyšíte jeho zdrobněliny nebo jiné tvary, nebojte se to svému okolí říct. Přece jen nechcete v duchu křičet vždy, když vás někdo osloví, jako by vám stále bylo pět. Klidně svým blízkým, kamarádům, ale také cizím lidem při představování předkládejte své jméno právě tak, jak chcete, aby se používalo.

Buďte na jméno pyšní

Najděte si na svém jméně to pozitivní a snažte se jej naučit mít rádi. Můžete se zajímat o to, co vaše jméno ve skutečnosti znamená, jakou má historii a kdo všechno stejné jméno nosil. Nebojte se pátrat a zjistit si o svém jméně zajímavosti, které vám pomohou pochopit i jeho symboliku.

Dárky se jménem

Potěšte sebe nebo své blízké dárky se jménem. Pokud máte kolem sebe někoho, komu se jeho jméno líbí, bude takový dárek ideálním překvapením. Ukáže druhému, že jste na něj mysleli, že ho znáte a že mu chcete udělat radost. Vyberte z široké nabídky originálních dárků od Nekupto.

Jak vybrat dárek se jménem

Vyberte hrnek se jménem, přidejte dárkovou lžičku se jménem a vytvořte svým milým dárkový balíček. Do hrnečku můžete přidat oblíbený čaj, kávu nebo třeba čokoládu pro domácí horký nápoj. Tímto dárkem potěšíte nejen členy rodiny, ale také kamarády i kolegy.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/gift-4663231_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/gift-4663231_960_720-150x150.jpgsvet zenyTipydárek,dárek se jménem,jméno,nekupto,tip na dárekMáte rádi své jméno nebo byste se chtěli jmenovat jinak? Pokud rodičům za své jméno děkujete a rádi jej slyšíte z úst jiných, máte napůl vyhráno. Věděli jste, že mít rád své jméno přispívá ke zdravému sebevědomí, sebelásce a pocitu spokojenosti? Co nám dává jméno Slyšeli jste už o tom, že křestní...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku