I když v dnešní době asi všichni víme, že na hubnutí neexistuje žádná jednoduchá pilulka, ale hlavně disciplína a píle, jsou určité přírodní látky, které nám pomohou nastartovat naše tělo. Čím tedy podpořit proces hubnutí?

Vsaďte na ovoce a zeleninu

Zdravá strava je základním pilířem každého hubnutí. Pokud si tedy pravidelně dopřáváte velké množství zeleniny a ovoce, jdete správnou cestou. Vitamíny a minerály, které jsou v zelenině a ovoci obsažené, výrazně pomáhají vyživit naše tělo a tím pomáhají i procesu hubnutí. Jestli i přes pravidelné saláty máte pocit, že máte vitamínů málo, můžete vyzkoušet jako doplněk stravy multivitamíny – nejen, že tělo dostane co potřebuje, ale podpoříte i imunitní systém.

Doplňujte minerální látky

K procesu hubnutí patří nejen strava, ale i kvalitní spánek. Pokud nespíte příliš dobře, můžete čelit náhlému jezení, které vede k přibírání. Tento nekonečný kolotoč můžete zastavit přísunem minerálních látek, jako je magnesium, draslík či hořčík. Tyto a další minerální látky najdete v běžném jídle, nicméně můžete se vydat i směrem suplementace.

Dbejte na pravidelný přísun vody

Největší podíl hmotnosti tvoří zejména voda. Proto, aby naše tělo fungovalo co nejlépe, mu musíme dát co největší přísun tekutin. Pokud je pro vás těžké dodržet pitný režim nebo vám voda jednoduše nechutná, je dobré ozvláštnit si vodu citronem nebo jiným ovocem. Díky tomu je pití o trochu snesitelnější a budete si na něj dávat větší pozor.

Starejte se o své trávení

Střevní mikrobiom je často komentované téma, které úzce souvisí s procesem hubnutí. Podpora trávení je proto velmi důležitá a můžete mu jít naproti zejména zařazením kvalitních probiotik a prebiotik.

Trápení kvůli vyššímu číslu na váze zažil nejen z nás, nicméně věříme, že s pozitivním přístupem zvládnete dostát svým cílům.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/woman-g2074a912a_640.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/woman-g2074a912a_640-150x150.jpgsvet zenyTipyhořčík,hubnutí,multivitamíny,podpora trávení,přírodaI když v dnešní době asi všichni víme, že na hubnutí neexistuje žádná jednoduchá pilulka, ale hlavně disciplína a píle, jsou určité přírodní látky, které nám pomohou nastartovat naše tělo. Čím tedy podpořit proces hubnutí? Vsaďte na ovoce a zeleninu Zdravá strava je základním pilířem každého hubnutí. Pokud si tedy pravidelně...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku