Nebankovní půjčky jsou v dnešní době hodně rozšířeným fenoménem. Ačkoli půjčit si peníze není vůbec složité a o finanční pomoc tak může zažádat prakticky kdokoli, ne každý dokáže splnit poměrně náročné bankovní podmínky. Často se proto stává, že před žádostmi mnoha lidí banky díky nedostatečné bonitě nebo jiným důvodům zavřou pomyslné dveře a odmítnou jim půjčit své peníze. Co dělat v případě, kdy peníze nutně potřebujete a banky se k vám otočily zády? V takovou chvíli přichází na řadu zmíněné nebankovní půjčky, které se na první pohled tváří růžově, ale na pohled druhý už tak veselé nejsou…

Pro a proti nebankovním půjčkám

nebankovni-pujcky-telo-clankuJak už to tak v dnešní době bývá, každá věc má svá pro a proti – nebankovní půjčky samozřejmě nevyjímaje. I když se člověk dostane do složité finanční situace, měl by znát klady a zápory půjčky od společnosti, která se nepyšní štítkem bankovní. Takových společností je dnes jako máku a ne každá vám nabídne seriozní podmínky – i když se jimi zpočátku hrdě ohání a slibují vám modré z nebe.

Kladné stránky nebankovní půjčky

Na začátku se podívejme na pozitiva nebankovní půjčky. Nechceme tuto finanční pomoc hatit. Proto začneme zvolna a zmíníme si klady tohoto způsobu, jak získat peníze, když je zrovna nemáte. Mezi pozitiva půjček od nebankovních společností určitě patří podmínky pro sjednání. Na rozdíl od banky nemusíte v mnoha případech dokládat příjem, ani se nemusíte bát prověřování v registrech dlužníků. Pro sjednání nebankovní půjčky rovně nepotřebujete ručitele a to je další bod k dobru. I dostupnost těchto půjček je příznivá – nebankovních společností je tolik, že rozhodně je z čeho vybírat.

Stinné stránky nebankovní půjčky

Teď se dostáváme k opačné straně mince – negativům nebankovní půjčky. I těch je bohužel více a je potřeba s nimi počítat ještě před podepsáním smlouvy. Jako první zmíníme riziko nespolehlivé společnosti. Jak jsme již zmínili, na trhu je jich jako máku a ne všechny jsou ověřené. Proto se určitě vyplatí zjistit si recenze a zkušenosti druhých. Další nevýhodou jsou vysoké úroky. Je to logické – společnost vám peníze půjčí bez kontroly registru, ručitele nebo doložení příjmu a tuto skutečnost si musí něčím kompenzovat. Jak? Právě vysokým úrokem, díky kterému přeplatíte nemalé peníze.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nebankovní-půjčky-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nebankovní-půjčky-titulka-150x150.pngPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyNebankovní půjčky jsou v dnešní době hodně rozšířeným fenoménem. Ačkoli půjčit si peníze není vůbec složité a o finanční pomoc tak může zažádat prakticky kdokoli, ne každý dokáže splnit poměrně náročné bankovní podmínky. Často se proto stává, že před žádostmi mnoha lidí banky díky nedostatečné bonitě nebo jiným důvodům zavřou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku