Při zateplování domu je jednou z nejdůležitějších částí také výměna oken. Protože kolem oken často do interiéru vniká průvan a ven odchází teplo. Většinou lidé při rekonstrukci sáhnou po plastových oknech, rozhodně to však není jediná možnost. Jaká okna tedy při zařizování domu vybrat?

Dřevěná eurookna

Dřevěná eurookna mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Pomohou vám zabránit ztrátám tepla v zimě a zbytečnému zahřívání interiéru v létě.  Zároveň skvěle izolují hluk, skvěle se tedy hodí například do města vedle rušné ulice. Dřevěná eurookna se snadno udržují a mají dlouhou životnost, jsou stabilní a velmi pevná, což je způsobeno mimo jiné tím, že dřevo je materiál s nízkým koeficientem délkové roztažnosti, tedy při změně teplot málo mění svůj objem.

Hliníková okna

Okna vyrobená z hliníku mají podobné vlastnosti jako okna dřevěná. Mezi jejich přednosti patří skvělé termo-izolační vlastnosti a izolace proti hluku. Mají perfektní statické vlastnosti a jejich povrchová úprava jim dodává vysokou odolnost proti okolním, zejména povětrnostním, vlivům a téměř neomezenou životnost. Je možnost je zakoupit se speciálním zabezpečením proti vloupání. Hliníková okna mají luxusní reprezentativní vzhled a jejich profily jsou mezi sebou kompatibilní, můžete je tedy kombinovat dle libosti.

Plastová okna

Plastová okna se také pyšní skvělými tepelně izolačními vlastnostmi, dokáží vám ušetřit až 20% nákladů na vytápění. Snadno se udržují a jsou vysoce odolná. Největším rozdílem oproti oknům z ostatních materiálů je to, že se do nich dá nainstalovat automatický větrací systém. Ten snižuje riziko vzniku plísní a zajišťuje průběžnou výměnu vzduchu bez vzniku průvanu. A to vše při zavřeném okně.

Jak vidíte, jsou i jiné materiály než plast, které dodávají oknům skvělé vlastnosti. Někdy záleží jen na vaší preferenci a požadovaném vzhledu. Vybrat si správná okna na míru vašemu domu může být někdy těžké, proto se nebojte využít konzultaci u zavedené firmy. Například firma, co řeší plastová okna v Plzni, nabízí také odbornou kontrolu nabídek ostatních firem – jestli je u nich vše v pořádku a započítali veškeré potřebné výdaje. To vám pomůže najít správnou firmu a zajistit co nejdelší životnost vyměněných oken.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/okna-web.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/okna-web-150x150.pngPR-leadersBydleníPři zateplování domu je jednou z nejdůležitějších částí také výměna oken. Protože kolem oken často do interiéru vniká průvan a ven odchází teplo. Většinou lidé při rekonstrukci sáhnou po plastových oknech, rozhodně to však není jediná možnost. Jaká okna tedy při zařizování domu vybrat? Dřevěná eurookna Dřevěná eurookna mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku