Máte v krvi cestování a nevydržíte chvíli na jednom místě, aniž byste se cítili spoutaní a bez tolik potřebné svobody? Pak jistě patříte k čistokrevným cestovatelům, kteří využijí každé možnosti vydat se na cestu. Dnešní svět je vám, na rozdíl od dob minulých, nakloněn, ovšem i cestovatelská duše nemusí nutně znamenat neohroženého bojovníka. Pak asi hledáte zdroje, ověřené zdroje, které vám poradí kudy a kam se vydat tak, abyste při toulkách neznámi kraji nepřišli k úhoně, jak se tak říká.

Co takhle Transsibiřská magistrála nebo Írán

Možná právě Transsibiřská magistrála či Írán jsou pro vás vysněné destinace, které zrovna nepatří do kategorie dovolenkových rájů a vám by se hodilo pán cenných tipů či dokonce rad, jak se v těchto místech pohybovat, co rozhodně nepropásnout a kde se bezpečně ubytovat a podobně. Cestovatelský blog je velmi často mnohem lepší volbou než klasické informační weby o daných zemích. Proč právě blog, říkáte si? Protože blogy jsou živé, tzn. obvykle si jej založí někdo, kdo se chce pravidelně podělit o své zážitky a zkušenosti ze svých cest a velmi často tak můžete narazit na někoho, kdo je vám duší velmi podobný. Informace od takového člověka je pak k nezaplacení a to doslova, protože díky přesným informacím můžete v konečném důsledku ušetřit nejen nemalé peníze, ale také si cestování užít bez starostí a zbytečných komplikací.

Tak trochu jiný pohled na země známé či neznámé

My jsme narazili na blog, který si založil jeden český Honza 🙂 a kde nabízí svůj pohled na země a místa, která procestoval. Vhled do situací a dobrodružství, které na svých toulkách prožil nás skutečně upoutalo. Cítili jsme se, jako bychom byli součástí jeho výprav, i když některé bychom si skoro i odpustili (asi nejsme s kolegou velcí dobrodruzi). Pokud je vaše povaha skrz na skrz cestovatelská a chcete cestovat mimo zajeté koleje (doslova), pak zkuste na příští výpravu vyrazit právě po stopách Honzy a zažít podobné dobrodružství v Číně, Mongolsku, Rusku a jinde.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/09/DSC03091-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/09/DSC03091-150x150.jpgPR-leadersCestováníMáte v krvi cestování a nevydržíte chvíli na jednom místě, aniž byste se cítili spoutaní a bez tolik potřebné svobody? Pak jistě patříte k čistokrevným cestovatelům, kteří využijí každé možnosti vydat se na cestu. Dnešní svět je vám, na rozdíl od dob minulých, nakloněn, ovšem i cestovatelská duše nemusí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares