Běžný menstruační cyklus by měl trvat 28 dnů. Normální je i odchylka plus minus pět dnů. Pokud je kratší než 22 nebo trvá déle než 35 dnů, už jde o poruchu. Nebezpečné je především zkrácení cyklu. Optimální délka samotné menstruace je tři až pět dnů. Pokud krvácíte déle, není něco v pořádku.

mensturace-bolest-brichaBolestivá menstruace je strašákem nemálo z nás žen. Pojďme proto zjistit co silné menstruační bolesti způsobuje právě u Vás a jak si můžeme pomoci. Mezi nejčastější příznaky bolestivé menstruace nepatří jen nadměrná až nesnesitelná bodající bolest v oblasti podbřišku, ale i zvracení, malátnost, pocení a občas i horečka. Mezi ty zcela nejčastější příčiny dysmenorei, tak se odborně nazývá bolestivá menstruace, patří zvýšená děložní aktivita.

Při zvýšení děložní aktivity se do těla vyplavují dva hormony ve zvýšené míře a to prostalglandin a vazopresin. Tyto dva hormony mají vliv na cévy a mohou způsobovat nedokrvení děložní tkáně a na základě toho to my můžeme vnímat jako ostrou bolest. Dalším důvodem, který je označovaný jako velmi častý je stav, kdy se buňky děložní sliznice vyskytují na místech, kde nemají co dělat. Nejčastější místa , kde se může vyskytovat je ve vaječnících, močovém měchýři či tlustém střevě. Tento stav odborně nazýváme Endometryóza. Endometryóza nezpůsobuje jen bolestivou menstruaci, ale dokonce může způsobit bolestivost při sexu či neplodnost.

Jak si můžeme samovolně od bolesti ulevit?

Bylo vědecky prokázáno, že potraviny s vysokým obsahem železa napomáhají zmírňovat menstruační bolesti a to protože železo napomáhá krvetvorbě. To znamená, že ztráta krve není tak velká a není to taková velká zátěž pro náš organizmus. Největší obsah železa najdeme v čerstvé Šťávě z červené řepy. Významné množství železa najdeme také v hovězím mase a špenátu. Důležitá je také konzumace správných minerálů a to především vápníku a hořčíku!

Z babiččiny lékárnymensturace-potraviy

– Napětí v děloze uvolňuje kmín, čaj ze skořice, hřebíčků nebo zázvoru

– Pomůže i čaj z heřmánku, lipového květu nebo kozlíku lékařského

– Když křeče provázejí i návaly, zkuste nálev z listů maliny

– Listy kontryhele omezují bolest i nadměrné krvácení. Uvařte si silnější čas a pijte ho třikrát denně

Pokud ale chcete zaručenou radu, která je mnohými vědeckými výzkumy podpořena začněte konzumovat Macu peruánskou. Tato rostlina se pěstuje především ve velmi vysokých nadmořských výškách a to v Peruánském pohoří And v nadmořské výšce 3000-4000 m.n.m. Nyní vám Macu představíme blíže, aby jste zjistili její složení a pochopili proč je právem nazývána zázračnou potravinou a dokáže pomoci nejen při bolestivé menstruaci.

Bylo vědecky prokázáno, že Maca obsahuje

 – Vitamíny (A, B1, B2, B6, Cmensturace-koreny, E)

– Minerály (vápník, železo, fosfor, měď, zinek, hořčík, draslík, mangan, sodík, jód)

– Zastoupeny jsou také třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát.

– Přírodní steroly – kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol, ergosterol, brassikasterol, ergostadienol – mají spolu s dalšími obsahovými látkami energizující účinky a zvyšují svalovou výkonnost. (Rostlina se proto stala součástí stravy vrcholových sportovců, kteří potvrzují výrazná zlepšení svých výkonů). Díky tomu významně zeslabuje menstruační bolesti a zmírňuje příznaky menopauzy: návaly horka, noční pocení, nespavost, změny charakteru apod.

Maca, jako přirozená potravina, má díky svému složení velmi významnou výživnou hodnotu a je vhodným doplňkem stravy téměř všech věkových kategorií – dorostenců, dospělých i seniorů. Velice vhodné je proto užívat nápoj MAGUAMA. Jedná se o 100% brazilskou kávu arabica, která díky svému vysokému obsahu Macy a Guarany dokáže od těchto nepříjemných bolestí při pravidelné konzumaci ulevit. Díky obsahu Guarany je MAGUAMA také dobrým životabudičem a dokáže pomoci při zhoršené koncentraci. Díky všem těmto uvedeným a i mnoha dalším důvodům je pití Maguamy nejlepším a nejšetrnějším způsobem jak vyslyšet prosby svého těla o pomoc.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mensturace-titulka-Svět.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mensturace-titulka-Svět-150x150.pngPR-leadersTipyZdraví Běžný menstruační cyklus by měl trvat 28 dnů. Normální je i odchylka plus minus pět dnů. Pokud je kratší než 22 nebo trvá déle než 35 dnů, už jde o poruchu. Nebezpečné je především zkrácení cyklu. Optimální délka samotné menstruace je tři až pět dnů. Pokud krvácíte déle, není...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku