Ještě nedáno málokdo tušil, co Airbnb vůbec znamená. Že se jedná o alternativní způsob, jak se po celém světě můžete ubytovat začali Češi zjišťovat postupně. A zdá se, že je čím dál tím více oblíbený, jen v Praze narostl v loňském roce počet hostitelů o 82%. Co láká hosty a co naopak hostitele? Hosty láká zejména cena, která je často o poznání nižší než v běžných hotelech či penzionech. Druhým faktorem, proč se lidé stále více rozhodují pro tento způsob ubytování je také možnost zažít si tu atmosféru a kulturu, tu nabídne právě ubytování v soukromí, u místních. Na druhé straně je to i zajímavý způsob výdělku pro hostitele. Jednoduše nabídne svůj byt či dům ke krátkodobému pronájmu. Třeba v době letních prázdnin, kdy tráví čas na chalupě nebo pokud vlastní nějakou nemovitost na investici, toto může být velmi dobrý investiční počin.

airnesto-telo-clanku

Proč vlastně vznikla společnost AIRNESTO?

Proč tedy vznikla nová společnost AIRNESTO? Právě jako podpora pro hostitele, kterých rychle přibývá a kteří možná nemají tolik času, aby řešili všechny záležitosti mimo předání klíčů a úklidu pro nové hosty. Servis, který tato společnost poskytuje pro pražské hostitele zahrnuje celou řadu aktivit, které se na první pohled mohou zdát jako nepodstatné, ale ve skutečnosti zaberou relativně hodně času. Patří sem například správa Airbnb účtu, komunikace se zájemci o ubytování, organizace kalendáře a mnoho dalšího.

Smyslem každého podnikání by měl být zisk dlouhodobý nikoliv jednorázový či krátkodobý

Není to určitě špatná myšlenka, protože dokonalá organizace může skutečně maximalizovat výsledný efekt, v tomto případě zisk s pronájmu. Ten může být v porovnání s běžným pronájem až jednou tak vysoký. Vidina snadného výdělku jistě v první chvíli může nalákat každého, kdo má nemovitost k pronájmu. Zajištění právního servisu, pravidelná kontrola ceny v porovnání s konkurencí a zejména profesionální přístup a organizace celého podnikání jsou však tou druhou strnou pomyslné mince, která naopak může vést k rychlému vystřízlivění. AIRNESTO tedy možná uhodila hřebíček přímo na hlavičku a svými službami může usnadnit cestu k podnikání časově vytíženým lidem, kteří chtějí tímto způsobem dlouhodobě vydělávat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/161018_Airnesto-1024x451.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/161018_Airnesto-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaZprávyJeště nedáno málokdo tušil, co Airbnb vůbec znamená. Že se jedná o alternativní způsob, jak se po celém světě můžete ubytovat začali Češi zjišťovat postupně. A zdá se, že je čím dál tím více oblíbený, jen v Praze narostl v loňském roce počet hostitelů o 82%. Co láká hosty...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares