Miluji trampování. Již jako malý jsem patřil do skautského oddílu, který ve mně probudil trampského ducha. Výlety do přírody jen tak s batohem na zádech a kompasem v ruce, jsou mou vášní. A ač většina mých vrstevníků skatům neholdovala, nenechal jsem se zviklat na jejich stranu a na skautský tábor jsem nezanevřel. Dnes, když už jsem dospělý, zase dávám přednost trampování s partou mých přátel, kteří milují přírodu a trampské výlety stejně tak moc, jako já. A jakožto správný skaut, mám ve své brašně vždy nejméně dva zapalovače, provaz, nůž a samozřejmě obrovskou zásobu konzerv. A i když má žena tvrdí, že jsem blázen, když si s sebou na „čundr“, zásadně neberu mobilní telefon, já jí hrdě tvrdím, že není třeba, aby byl součástí mé výbavy. Jelikož se o sebe díky těmto pomocníkům dokážu vždy postarat.

Zapalovače mám nejen v batohu, ale i v kapse

Ze zásady nikdy nekupuji jednorázové zapalovače, ale vždy mám po ruce alespoň jeden benzinový a jeden plynový zapalovač. Velmi často se mi totiž stává, že když si večer chceme s partou přátel na výletě rozdělat oheň, valná většina z nich nenahmatá ve své kapse či v batohu, ani jeden zapalovač. Tudíž se jim vždy směji a říkám jim, že večeře bude jen pro mě, jelikož dokážu jako jediný rozdělat oheň, protože mám zapalovače nejen v batohu, ale i v kapsách. Díky tomu jsem dostal myšlenku, že bych dal mým přátelům bojový úkol, který by spočíval v rozdělání ohně bez zapalovače a ten kdo to zvládne, bude mít nárok na ešus s gulášem.

Jsem alternativní člověk a nestydím se za to

Jak již jsem zmiňoval, na čundr se nikdy nevydávám s mobilním telefonem a to sni v případě, kdy náš výlet trvá kupříkladu týden. Když už se totiž vydám do přírody, nechci být nikým a ničím rušen a to ani mou manželkou, kterou samozřejmě miluji. Jediné, co si tak balím do batohu, jsou zapalovače, baterky, náhradní obutí, oblečení a kapesní nůž, popřípadě lano. Nic víc a nic míň. Zapomenout bych samozřejmě neměl na zásobu konzerv, ešus a láhev na pití. Vím, že patřím mezi alternativní lidi, a když se po městě projdu bosý, jelikož vyznávám Barefooting, tuším, že si lidé ťukají na čelo a šuškají si do uší, jaký jsem asi blázen. Ovšem já se za to rozhodně nestydím.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zapalocace-1024x922.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zapalocace-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníMiluji trampování. Již jako malý jsem patřil do skautského oddílu, který ve mně probudil trampského ducha. Výlety do přírody jen tak s batohem na zádech a kompasem v ruce, jsou mou vášní. A ač většina mých vrstevníků skatům neholdovala, nenechal jsem se zviklat na jejich stranu a na skautský tábor jsem...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku