Víkend je za rohem, co podniknout tentokrát? Všechny oblíbené, ale také už trochu „okoukané“ formy trávní víkendu vás tentokrát nelákají? Už bylo dost koupání, divadel, kin, procházek či minigolfu? Pak zkuste něco nového. Máme pro vás dvě varianty.

únikové hry těloPro nepřízeň počasí byste mohli zvolit tzv. únikové hry (Escape room) a trochu si potrápit mozek. O co, že se jedná? Je to snadné. Necháte se zavřít do místnosti spolu jedním až čtyřmi dalšími hráči a ve stanoveném časovém limitu se budete snažit vyřešit nejrůznější hádanky, úkoly a nástrahy. To vše za jedním jediným účelem, abyste se z místnosti dostali ven. Byť se to možná nezdá, je to skutečně adrenalin a zábava. Cena se obvykle pohybuje do 1500,- za jednu hru.

geocachingBude-li krásný slunečný víkend nebo alespoň nebude pršet, pak se vydejte do přírody. S dětmi nebo i bez nich a třeba s partou kamarádů. Zkuste zábavu nazvanou Geocaching. Zní to tajemně? Ale poslední roky tomuto vlastně snad i sportu podléhá stále více lidí. Jedná se o nenáročnou aktivitu, která spočívá v hledání ukrytého předmětu. Jedinou informaci, kterou o něm máte, jsou jeho geografické souřadnice (proto geo). Při hledání skrýše (cache) s „pokladem“ se můžete kochat krajinou, po cestě navštívit nějakou hospůdku, posbírat houby nebo si třeba udělat piknik. Kromě kvalitní obuvi budete potřebovat i GPS zařízení. Abyste skrytý předmět našli, je nutné mít přesné souřadnice. Taková zařízení jsou již běžným vybavení chytrých telefonů, takže se nemusíte obávat, že by tahle zábava byla spojena s nějakou vyšší investicí do vybavení jako u jiných sportů.

Tak, ať se vám víkend vydaří a úspěšně uniknete z jiné reality či objevíte nová místa při hledání skrýše s pokladem, ať už je jím hračka z vajíčka s překvapením nebo třeba pivní tácek 🙂

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/únikové-hry.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/únikové-hry-150x150.jpgPR-leadersCestováníKulturaTipyZprávyVíkend je za rohem, co podniknout tentokrát? Všechny oblíbené, ale také už trochu 'okoukané' formy trávní víkendu vás tentokrát nelákají? Už bylo dost koupání, divadel, kin, procházek či minigolfu? Pak zkuste něco nového. Máme pro vás dvě varianty. Pro nepřízeň počasí byste mohli zvolit tzv. únikové hry (Escape room) a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku