Některé ženy si mateřskou doslova užívají a pobyt mezi plenkami a plotnou zcela naplňuje jejich představy o domácím štěstí. Pro jiné to je ale řehole. Představa každodenního stereotypu mezi čtyřmi stěnami nebo poloprázdné peněženky, je přivádí až k panice, že jim zakrní mozek. A tak v Česku neustále přibývá maminek-podnikatelek, které v praxi ukazují, že opravdu není nutné se vzdávat úspěšného byznysu jen proto, abyste splnily svoji životní roli matky. Vše jde skloubit dohromady. I během mateřské se dá těžit z vlastních zkušeností, o čemž svědčí třeba e-shopy s plenkami, dětskou výživou, hračkami. Vždyť k úspěšnému podnikání stačí jen překonat vlastní nízkou sebedůvěru. Jestliže se budete během mateřské a následně rodičovské dovolené věnovat také pracovním aktivitám, budete spokojená nejen vy, ale i vaše dítě. Finančně na tom budete rozhodně lépe a přitom ještě navíc můžete počítat s podporou od státu.

Podnikatelka na mateřské

Je sice pravda, že jako podnikatelka máte oproti ženám pracujícím v běžném zaměstnaneckém poměru méně jistot, ale nikdo vás nenechá úplně bez peněz. V čase mateřství vás částečně zabezpečí stát, vše záleží jen na tom, nakolik budete splňovat zákonem stanovené podmínky. Ženy pracující jako OSVČ mají nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo-li lidově mateřskou za předpokladu, že si v zákonem předepsané době platí nemocenské pojištění. Pokud podmínku nesplňujete, mateřskou nedostanete, ovšem ihned po narození dítěte můžete začít čerpat rodičovský příspěvek, který se vyplácí až do čtyř let věku dítěte. V případě, že se během mateřské dovolené objeví finanční nesnáze, můžete si vypomoci půjčkou. Ta je pro vás hravě dostupná zejména v nebankovním sektoru, kde naleznete právě půjčky pro ženy na mateřské dovolené. Bankovní domy nedisponují žádnou specifickou kategorií půjček určených ženám na mateřské, jelikož považují jejich příjem za nedostačující. Tím jsou ohodnoceny velmi nízkou bonitou a spadají do rizikové skupiny žadatelů, kterým banka zpravidla půjčku neposkytne. Za předpokladu, že nevlastníte ani kreditní kartu a nebo nemáte povolený kontokorent k běžnému účtu, žádat o úvěr v řádu tisícikorun je úplně zbytečné. Naopak úvěr od renomované nebankovní společnosti je pro vás zárukou kvalitních služeb.

Rodičovský příspěvekpujcka-bez-uctu-telo-clanku

Abyste dosáhli na solidní mateřskou, musíte si kromě nemocenského pojištění platit také poměrně vysoké sociální pojištění. Do doby pojištění potřebné pro vznik nároku na peněžitou pomoc v mateřství se započítává rovněž doba studia na střední a vysoké škole. A pozor! Na mateřskou může i otec dítěte, nejdřív v sedmém týdnu po jeho narození. Proto v rodině nejprve zvažte, jak to půjde co nejšikovněji zařídit. Na výplatu mateřské následně navazuje rodičovský příspěvek. Způsob čerpání si určíte sami, celkově smíte vyčerpat maximálně 220 000 Kč do čtyř let věku dítěte. Jestliže vám nárok na mateřskou nevznikl, budete rodičovský příspěvek pobírat od data narození dítěte. Prvních devět měsíců dostanete 7 600 Kč a dále až do čtyř let věku dítěte 3 800 Kč měsíčně. Pokud je zajištěna péče o dítě, k rodičovskému příspěvku si můžete libovolně přivydělávat.

Náklady na dítě rostou s věkem

Možná to zní cynicky, ale dítě prostě stojí peníze. Sotva si jej přivezete domů z porodnice, peníze z rodinné kasy se začnou jen kutálet. Rozpočet domácnosti mladé rodiny bývá často napjatý, a proto jakýkoli nenadálý výdaj jej dokáže pěkně rozhodit. Přijde nečekaná složenka, vyúčtování za energie, pokazí se spotřebič v domácnosti a problém je na světě. Jak si za těchto okolností nejlépe poradit? Úplně jednoduše, řešením je nebankovní úvěr od solidní společnosti, která má půjčky pro ženy na mateřské ve své nabídce. Vše vyřídíte doma na internetu, nemusíte nikam chodit na kamennou pobočku, ani dokládat žádná potvrzení o příjmu. O půjčku požádáte přímo na webových stránkách poskytovatele, vyplníte jen jednoduchý online formulář. Po jeho okamžitém schválení jsou vám peníze ihned převedeny na bankovní účet a nebo vyplaceny v hotovosti. U některých společností lze využít i alternativní způsoby vyplacení peněz, kdy vám hotovost předá do ruky například obsluha čerpací stanice nebo trafiky. Pokud chcete z nějakého důvodu zcela obejít svůj bankovní účet, můžete si sjednat půjčku bez bankovního účtu. V tomto případě máte peníze okamžitě připsány na anonymní platební kartu. Půjčky pro ženy na mateřské jsou velmi rychlým a efektivním řešením každé finanční nouze.

Kombinovat podnikání s péčí o malé dítě se v současné době daří již mnoha ženám. A nemusíte jen podnikat, můžete třeba pracovat v režimu home office. Mladé ženy s malými dětmi si umí velmi dobře organizovat čas a své schopnosti uplatnit na pracovním trhu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/půjčka-bez-účtu-titulka-Svět-1024x535.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/půjčka-bez-účtu-titulka-Svět-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyNěkteré ženy si mateřskou doslova užívají a pobyt mezi plenkami a plotnou zcela naplňuje jejich představy o domácím štěstí. Pro jiné to je ale řehole. Představa každodenního stereotypu mezi čtyřmi stěnami nebo poloprázdné peněženky, je přivádí až k panice, že jim zakrní mozek. A tak v Česku neustále přibývá...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku