Výživa psů je stále časté téma, na které neexistuje jednoduchá odpověď. Se psy je to jako s lidmi, každému vyhovuje něco jiného, všichni však potřebují vyvážené krmivo z kvalitních surovin. Stále populárnější jsou holistická krmiva. Proč a čím se odlišují?

Krmivo na míru psům

Naštěstí jsou již pryč doby našich prababiček, kdy se pes krmil zbytky od stolu. Dnes jsou na tom naši čtyřnozí mazlíčci mnohem lépe, mají psí krmivo sestavené na míru jejich potřebám. Mnoho lidí krmí granulemi, protože je psi dobře přijímají, jsou jednoduše stravitelné, dobře se skladují a bez problémů uhlídáme správné dávkování. Na trhu najdeme obrovské množství značek, různé kvality i použitých surovin. Pokud tedy chceme pro svého psa to nejlepší, musíme vybírat pečlivě a stejně jako u lidského jídla sledovat také složení. S ohledem na zdraví a spokojenost zvířat je stále oblíbenější holistický přístup, který se zrcadlí také ve výrobě krmiv.

Pro zdraví z přírody

Jedná se o téměř filozofický přístup k životu i sobě samému, který je zaměřený především na soulad s přírodou, přirozenou podporu zdraví a prevenci různých nemocí. Volně vysvětleno to znamená, že zdravotním komplikacím by se mělo předcházet, a ne se jim věnovat až v době, kdy nastanou. Někteří výrobci aplikují tento přístup i pro psí krmivo a vyrábí holistické granule. V jejich složení jsou pečlivě zastoupené různé složky tak, aby náš pes dostal kvalitní stravu a zároveň také něco navíc, co chrání jeho organismus a pomáhá jeho zdraví. Přidávají se bylinky nebo ovoce, které pomáhají zlepšit kvalitu srsti, zvýšit imunitu nebo mají dobrý vliv na zažívání. Takové granule pro psy pak co nejvíce respektují jejich přirozené potřeby. Psi jsou predátoři a masožravci, zvyklí na příjem bílkovin a tuků a tomu je také přizpůsoben jejich trávicí trakt. U holistického krmiva tak převažují právě bílkovinné složky a vyvážený poměr tuků i sacharidů doplněný právě o různé byliny, zeleninu či ovoce.

Pro své psí kamarády chceme většinou jen to nejlepší a začít bychom měli právě u kvalitní stravy. Holistická krmiva nám pomohou udržet psa zdravého a v dobré kondici. A stejně jako je tomu u granulí, ani u pamlsků pro psy bychom neměli výběr brát na lehkou váhu. Přestože jsou pamlsky pouze okrajovou složkou psího jídelníčku, mohou vašemu pejskovi, a jeho zdraví, prospívat či nikoliv.

Pokud si nevíte rady, vždy se můžete obrátit s prosbou o pomoc na vašeho veterináře, kynologa či zkušenějšího chovatele. V otázce zdraví pejska platí přísloví “dobrá rada nad zlato” dvojnásob!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/cocker-spaniel-2785074_960_720.webphttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/cocker-spaniel-2785074_960_720-150x150.webpsvet zenyTipyZvířatagranule,pes,psí krmivoVýživa psů je stále časté téma, na které neexistuje jednoduchá odpověď. Se psy je to jako s lidmi, každému vyhovuje něco jiného, všichni však potřebují vyvážené krmivo z kvalitních surovin. Stále populárnější jsou holistická krmiva. Proč a čím se odlišují? Krmivo na míru psům Naštěstí jsou již pryč doby našich prababiček,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku